در ماه مبارک رمضان هستیم و سفره افطار بهانه ای برای میهمانی ها و جمع شدن دوستان و آشنایان است. معمولا برای افطار نان، پنیر، گردو، خرما و … مصرف می شود. با کمی خلاقیت و سلیقه می توانید همین مواد خوراکی را به شیوه ای ارائه دهید که سفره افطار شما چشم نواز باشد. از این گذشته از موادی استفاده می کنید که ارزش غذایی لازم برای روزه داران را خواهد داشت. در این مطلب چند ایده فوق العاده را با هم خواهیم آموخت.

۱. خرمای شکم پر شکلاتی

شکلات تخته ای را از قبل به روش بن ماری ذوب نمایید. به این ترتیب که شکلات را داخل کاسه استیل یا پیرکس و کاسه را روی کتری در حال جوش قرار دهید تا شکلات با گرمای حاصل از بخار آب کم کم ذوب شود. می توانید کاسه را داخل آب جوش در قابلمه نیز قرار دهید.

2

خرما را از یک طرف با چاقو باز و هسته آن را خارج کنید. خرما را  پهن کرده و تکه های مغز گردو را روی آن قرار دهید. حالا شکلات ذوب شده را روی مغز گردو و خرما بریزید. ( گردویی که در تصویر مشاهده می کنید نوعی گردو است که برزیلین نات نام دارد.)

اجازه دهید تا شکلات سرد و سفت شود. حالا می توانید آنها را داخل کاغذ شیرینی در یک ظرف شکیل و زیبا بچینید.

1

۲. خرمای شکم پر نارگیلی

عسل را کم کم به پودر نارگیل اضافه کنید تا به شکل یک خمیر در بیاید.

19

خرما را از یک طرف با چاقو باز کرده و داخل آن را با خمیر نارگیل و عسل را داخل پر کنید و شکم خرما را تا جایی که امکان دارد ببندید.

با چنگال یا سیخ نازک خرما را داخل شکلات دارک ذوب شده فرو ببرید و اندکی پودر نارگیل را نیز روی آن بپاشید.

17

۳. خرمای شکم پر پنیری

خرما را از یک طرف با چاقو باز کنید، یک تکه پنیر و مغز گردو داخل آن قرار دهید. ترکیب طعم پنیر و خرما بر خلاف تصور بسیار لذیذ خواهد شد. این خرماهای شکم پر در واقع لقمه های اماده هستند و کافی است با یک تکه نان مصرف شوند. از این جهت مصرف آنها برای میهمانان بسیار راحت خواهد بود و به خاطر در آوردن هسته خرما و ترکیب یک لقمه خوشمزه پای سفره افطار معذب نخواهند شد.

12

۴. توپک خرمایی

هسته خرما را در آورده و اگر دوست دارید پوست آنرا نیز جدا کنید، خرما ها را داخل میکسر قرار داده و هم بزنید تا به شکل یک خمیر در بیاید.

22 23

خمیر خرما را به شکل توپک های یک اندازه در بیاورید.

24

سپس آنها را در مغزهای خرد شده غلط دهید. مغز گردو، بادام، پسته می توانند گزینه های مناسبی باشند. همچنین می توانید از ترافل های رنگی و کنجد نیز استفاده کنید.

9 7

توپک ها را داخل کاغذ شیرینی و در ظرفی زیبا بچینید و پای سفره افطار قرار دهید.

همچنین می توانید خمیر را به شکل رول در آورید و در مغز آجیل خرد شده غلط دهید. سپس رولت با چاقوی تیز برش دهید.

5

۵. اُردُور انگور و پنیر

حبه های انگور زرد و بنفش را جدا کنید، یک لایه پنیر را روی حبه ها کاور کنید.

10

سپس توپک پنیری با مغز انگور را داخل مغز گردو یا بادام خرد شده غلط دهید. سپس مطابق تصویر با خلال چوبی تزئین و داخل ظرف بچینید.

این اردور خوشمزه را در کنار تکه های کوچک نان که برش زده اید، روی سفره افطار قرار دهید.

11

۶. سس خرما

هسته خرمای خشک در آورید و تکه های خرما را برای چند دقیقه داخل کاسه آب گرم قرار دهید. مقدار آب نباید خیلی زیاد باشد، تنها تا حدی که روی سطح خرما را بگیرد کفایت می کند.

14 15

خرما ها را با آب، داخل میکسر قرار دهید تا تبدیل به یک سس روان با غلظت مشابه سمنو در بیاید. حین هم زدن اگر احساس کردید به مقدار آب بیشتری احتیاج است، آب را کم کم و با قاشق اضافه کنید تا زیادی رقیق نشود.

16

این سس سالم و مقوی را روی برش های نان بمالید و نوش جان کنید.

 

زندگی خلاقانه با من و هنر

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.