حتما این روزها هنگام خرید لباس متوجه کفش های پم پم دار در ویترین ها شده اید. پم پم های خز روی نوک کفش های کالج آنقدر دوست داشتنی هستند که شما را سر دو راهی خریدن یا نخرید این کفش ها قرار می دهند. اما شاید با استایل شما جور نباشد. خیلی ها هم حتما خوششان می آید و با آغوش باز آنها را می خرند. از هر گروه که باشید برای شما این آموزش را آماده کرده ایم تا با توپک های کاموایی یا همان پم پم صندل های تابستانی خودتان را تزئین کنید. اگر از گروه اول هستید؛ یعنی عاشق این پم پم ها هستید ولی با استایل شما جور نیست، این آموزش را برای کفش کودکانتان و صندل خانگی خودتان اجرا کنید و اگر از گروه دوم هستید و از استایل های هنری استقبال می کنید مشکلی نخواهیم داشت و هر چه زودتر آموزش را شروع خواهیم کرد.

وسایل مورد نیاز:

  • صندل تابستانه
  • کاموا حداقل در ۵ رنگ شاد (تعداد رنگ ها به سلیقه خودتان بستگی دارد)
  • چسب حرارتی
  • نخ نامرعی و سوزن
  • قیچی
  • چنگال
  • بند چرمی هم رنگ صندل

مراحل ساخت:

در اینجا روشی یه شما یاد می دهیم که همه توپک های شما یک اندازه شود. برای این کار از چنگال استفاده می کنیم. کاموا را به دور چنگال بپیچید تا قطر آن به انداره دلخواه برسد.

دو سر کاموا را از وسط چنگال رد کنید.

محکم گره بزنید.

با قیچی سطح کاموا ها را بچینید.

با قیچی نخ های اضافی را ببرید و اطراف توپک را کاملا گرد کنید. هر چه مقدار بیشتر از نوک رشته ها را ببرید و به وسط توپک برسید، پم پم ها پر تر و گردتر به نظر می آیند.

همه توپک های رنگارنگ خود را به همین ترتیب بسازید و مرتب کنید.

از هر رنگ توپک یک جفت درست کنید. توپک ها را به دو دسته (هر دسته برای یک لنگه کفش) تقسیم کنید.

با کمک سوزن و نخ نامرئی توپک ها را به نخ بکشید.

با کمک چسب حرارتی توپک ها را روی کفش بچسبانید.

بند چرمی را به اندازه مناسب ببرید. سپس آن را از کفش رد کنید.

با کمک چسب حرارتی یک توپک به دو سر بند بچسبانید.

صندل جدید شما آماده است. این خلاقیت شاد و رنگارنگ را برای صندل کودکان، صندل راحتی خودتان و یا حتی در ترکیب رنگی های سنگین تر برای صندل بیرون از منزل و کنار ساحل دریا اجرا کنید و از روزهای زیبای بهاری نهایت لذت را ببرید.

نمونه های بیشتر خلاقیت با پم پم روی کفش را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

مقدمه و ویرایش: بنفشه قلیزاده

ترجمه: متین تابان شمال

 

 

 

The following two tabs change content below.
متین تابان شمال ( متولد 29 اردیبهشت 1360 در رشت) کارشناس ارشد رشته باغبانی است. وی از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه هنر پتینه آغاز کرده است و هم زمان با فعالیت در رشته آکادمیک خود، در زمینه تولید زیورآلات، لوازم دکوری و کاربردی در مجموعه صنایع دستی من و هنر نیز فعالیت دارد.

نظرات

ارسال نظر