همه ما دوست داریم منزل و محیط کار خود را با قرار دادن گل و گیاه مزین کنیم، اما زیبایی این کار زمانی بیشتر می شود که گلدان ها دارای رنگ و فرم مناسب برای هماهنگی با دکور داخلی باشند. برای بخش دکوراسیون این هفته به بطری ها و قوطی های بازیافتی، کمی تزئینات طلایی اضافه می کنیم. یکی از مهم ترین خواص رنگ طلایی این است که اگر آنرا به کهنه ترین وسایل نیز اضافه کنیم نتیجه یه شاهکار خواهد بود. به همین دلیل است که رنگ طلایی همیشه محبوب بوده است.

وسایل مورد نیاز:
۱. قوطی فلزی و یا بطری های بازیافتی
۲. اسپری رنگ
۳. قلمو
۴. ورق طلا
۵. چسب مخصوص ورق طلا

5

 

آموزش:
با استفاده از اسپری رنگ در یک محیط با تهویه مناسب ( ترجیحا فضای باز) روی بطری یا قوطی های فلزی را با یک لایه یکنواخت رنگ پوشش دهید. از آنجایی که ورق طلا درخشندگی زیادی دارد رنگ اسپری ها را از رنگ های ملایم مایل به سفید انتخاب نمایید. بعد از خشک شدن لایه اول، لایه دوم رنگ را روی سطوح اسپری کنید. زمانیکه که رنگ کاملا خشک شد، با استفاده از قلموی نقاشی چسب را به صورت تصادفی و با حرکات ضربه ای قلمو در نقاط مختلف ظروف بزنید. سپس فرصت بدهید تا چسب کمی خودش را بگیرد اما کاملا خشک نشود. سپس تکه های کوچکی از ورق طلا را با دست پاره کنید و روی قسمت هایی که چسب زده اید قرار دهید. از یک قلموی دیگر برای خواباندن کامل ورق طلا روی سطح استفاده کنید. تا زمانیکه گلدان زیبا به نظر بیاید به چسباندن تکه های ورق طلا ادامه دهید. دقت داشته باشید که همه سطح را با ورق طلا پوشش ندهید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

ارسال نظر