آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (8)

 

ساخت این گردنبد فانتزی و جذاب بسیار آسان و سریع است. وسایل مورد نیاز آن را نیز می توان از هر خرازی تهیه کرد. ساخت این گردنبند با اشکال و طراحی های متنوع و رنگارنگ جلوه ی خاصی به استایل شما خواهد بخشید.از طرفی این دست ساز زیبا مورد پسند همه سنین می باشد و در کمتر از یک ساعت می توان آن را به راحتی تولید کرد.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (7)
  • وسایل مورد نیاز
  • مقوای موجدار (جاگورتا)
  • خط کش
  • مداد
  • قیچی
  • قلم مو نقاشی
  • چسب
  • ریسمان (قیطان)
  • اسپری رنگ (اختیاری)
آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (13)

 

زمانی که بحث ساختن اشکال مختلف با کاغذ موجدار (جاگورتا) پیش می آید، طرح ها و گونه های مختلفی به ذهن می رسد که بسیار متنوع و شکیل می باشند. می توان فرم های استوانه ای ساده از برش های چهارگوش تولید کرد.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (12)

 

یا طرح های پیچیده تری را از برش های مثلث شکل ساخت.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (10)

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (11)

 

همچنین می توان با استفاده از اسپری رنگ، طرح های رنگارنگ تولید نمود. نکته: برای ایجاد طرح، توجه خود را بر روی سطح بیرونی کاغذ معطوف نمایید زیرا پس از لوله شدن مقوای موجدار، فقط قسمت بیرونی آن قابل مشاهده خواهد بود.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (1)

 

زمانی که تصمیم نهایی خود را برای تولید طرح اتخاذ نمودید و تعیین کردید که برش کاغذ شما مثلث یا مستطیل شکل باشد؛ با استفاده از خط کش و مداد بر روی سطح صاف مقوای موجدار خطوطی را جهت مشخص کردن برش با مداد ایجاد نمایید. در نمونه ی تصویر ما طرح مثلث شکل را انتخاب کرده ایم که قاعده ی این مثلث ۸ سانتی متر و ارتفاع آن ۳۰ سانتی متر می باشد.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (2)

 

با استفاده از قیچی طرح ترسیم شده را برش بزنید.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (3)

 

توسط قلم مو، چسب را به پشت مقوا بمالید. دقت نمایید حدود ۳ سانتی متر از قسمت پایین مثلث آغشته به چسب نشود. در غیر اینصورت در مرحله ی بعد مداد شما به کاغذ خواهد چسبید و کار را دشوار می کند.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (4)

 

مداد را در قسمت چسب نخورده ی انتهای طرح خود قرار دهید و به آرامی و دقت کاغذ را دور آن بپیچید تا شکل دوک به خود بگیرد.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (5)

 

پس از آنکه کاغذ را به طور کامل دور مداد پیچیدید، با استفاه از قلم موی آغشته به چسب، سطح بیرونی طرح خود را پوشش دهید تا مقاومت آن اقزایش یابد. در انتها قدری فرصت دهید تا چسب کاملا خشک شود و طرح محکم گردد.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (6)

 

زمانی که طرح کاملا خشک شد، می توانید مداد را از آن خارج نمایید.

 

آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (9)

 

با همین روش می توانید طرح های دیگر در اشکال و رنگ های متنوع تولید نمایید. پس از آنکه به تعداد مد نظر دست یافتید ریسمان را به دورن طرح های خود بیندازید و ساخت گردنبند فانتزی را تکمیل کنید.
آموزش تصویری ساخت گردنبند فانتزی با کاغذ (8)

The following two tabs change content below.
علیرضا عابدی (زاده ۲۴ فروردین ۱۳۶۷ در تهران)، مترجم زبان انگلیسی، کارشناس کامپیوتر و شبکه است. فراگیری زبان انگلیسی از سال ۱۳۷۶ منجر شد تا در عنفوان علاقمندی ایشان در عرصه کامپیوتر، راه را برای فراگیری و پژوهش در این زمینه سهل الوصول نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت مهندس بنفشه قلیزاده مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در حوزه مهندسی کامپیوتر و مارکتینگ فعال است.