تکنیک ابر و باد یکی از تکنیک های پتینه می باشد که اساس آن را آب و رنگ های روغنی تکشیل می دهند. می توانید این تکنیک زیبا را به صورت حرفه ای و با مواد مخصوص پتینه اجرا کنید. ولیکن در این آموزش به راحتی می توانید با وسایلی که به راحتی و در دسترس هستند یک لیوان با طرح خیال انگیز ابر و باد، برای خودتان بسازید.

ماگ۱۳

وسایل مورد نیاز:

۱. ماگ یا فنجان سفید
۲. لاک ناخن به رنگ دلخواه
۳. ظرف یک بار مصرف
۴. سیخ چوبی

ماگ۸

مراحل ساخت:

داخل ظرف را با آب گرم پر کنید و چند قطره لاک ناخن داخل آن بریزید. اجازه دهید تا قطره رنگ روی سطح آب پخش شود.

ماگ۹

با سیخ چوبی به آرامی و با حرکات دورانی حالت ابر و باد در رنگ ایجاد کنید. برای جذابیت بیشتر می توانید از ترکیب دو یا چند رنگ لاک استفاده کنید. حالا لیوانی را به آرامی داخل ظرف آب فرو ببرید و به آرامی آنرا خارج کنید به طوریکه رنگ های معلق روی سطح آب، به سطح ماگ یا فنجان بچسبد.

ماگ۱۰

ماگ یا فنجان را روی یک تکه فویل ضخیم یا هر سطح نچسب دیگر، بگذارید تا رنگ خشک شود.

ماگ۷

از این ماگ زیبا لذت ببرید!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

نظرات

  1. سامان ۶۴
    پاسخ

    من چندین ساله رنگ کار چوب هستم..از تجربتو ممنونم..میخوام این طرح رو صفحه جلو مبلی پیاده کنم..اگر خوب شد اخراجم نکردن عکسشو میدم

ارسال نظر