شاید سرمای این روزها باعث شود ساعات فراغت را در منزل و با نوشیدن یک فنجان چای گرم سرکنیم. برای دوستان هنردوست کار دیگری که می تواند همانقدر آرامش را به ارمغان بیاورد شاید ساختن یک وسیله ی کاربردی، آن هم از مواد بی استفاده و “دور ریختنی است.

بسیاری از مواد خوراکی یا مصرفی در بسته بندی با جنس مرغوب خریداری می شوند و متاسفانه بعد از مصرف راهی مدفن زباله، یا در بهترین حالت راهی مراکز بازیافت می شوند. این امر در حالی رخ می دهد که در بسیاری از موارد می توان با چاشنی خلاقیت منجی طبیعت بود.  با ما در مراحل تبدیل یکی از این بسته بندی ها یعنی قوطی چیپس به وسیله ای کاربردی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز:

  • قوطی چیپس
  •  نوار چسب کاغذی پهن
  • نوار چسب فانتزی با طرح دلخواه
  • قیچی

مراحل ساخت:

بدیهی است که ابتدا باید ظرف مورد نظر را بشویید و اجازه دهید تا خشک شوند.

به دلیل این که روی بسته بندی ها متون چاپ شده وجود دارد، لازم است آنها را با نوارچسب کاغذی پهن بپوشانیم. از نقطه ای شروع می کنید و با دقت سطح بیرونی ظرف را می پوشانید.

ممکن است نوشته ها پررنگ و یا چسب نازک باشد. برای زیباتر شدن کار، در صورت لزوم، دو دور چسب را بکشید. حالا استوانه ی سفیدی آماده ی اجرای طرح زیبا و دلخواه شماست.

چسب های تزیینی با دنیایی از طرح برای سلیقه های مختلف در بازار موجود هستند. اگر به این نوارچسب ها دسترسی ندارید می توانید از کاغذ کادوهای طرح دار استفاده کنید. ولیکن چسب های فانتزی به این دلیل که خودشان چسب دارند، کار را برای ما راحت تر خواهند کرد.

با انتخاب طرح مورد نظرتان می توانید وارد مرحله ی بعد شوید. جامدادی خود را آنطورکه دوست دارید بسازید و حتی طرح های ترکیبی خلق کنید.

با دقت و به آرامی نوارچسب سفید را با نوار چسب تزیینی پوشش دهید. در این مرحله مراقب باشید که نوارهای چسب را به موازات یکدیگر و بدون تشکیل حباب بچسبانید.

 

حالا می توانید نوشت افزار خود را در این استوانه ی دوباره متولد شده قرار دهید و از استفاده ی آن لذت ببرید. ممکن است بسته بندی یک کالا درب یا پوشش مناسبی داشته باشد و بتوانید اجسام کوچکتری را در آن نگهداری کنید.

شاید وسوسه ی خلاقیت به همراه دوستی با محیط زیست باعث شود خلاقیت خود را بکار گرفته و روش های دیگری را نیز برای تزئین قوطی ها امتحان نمایید. به عنوان مثال می توانید از یک اسپری طلایی نیز بهره گرفته و طرحی ساده اما کلاسیک را ایجاد نمایید. هر چه خلاقیت بیشتری به کار ببرید نتیجه کار زیباتر خواهد شد. از این قوطی های بازیافتی خلاقانه می توانید به عنوان استند لوازم آرایش استفاده نمایید.

همچنین با قرار دادن چند گل مصنوعی زیبا جذابیت خارق العاده ای را ایجاد نمایید.

یک جاقلمی زیبا روی میز کارتان در منزل یا محل کار.

و یا یک استند گوشواره روی میز آرایش.

 

ویرایش و ترکیب بندی: بنفشه قلیزاده

The following two tabs change content below.

وصال احسان

وصال احسان متولد ۷ تیر ۱۳۶۹در رشت، کارشناس ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی بوده و از سال ۱۳۷۸به تدریس زبان مشغول است. او که به لطف رشته تحصیلی خود با مکاتب ادبی و هنری آشنا شده بود، علاقه خویش به هنر را با اجرای ایده های خلاقانه نمایان می کرد. آشنایی وی با مجموعه من و هنر باعث شد تا بتواند ایده های خلاقانه خود را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارد.

آخرین مطالب وصال احسان (مشاهده)