روز ولنتاین یا روز عشق و محبت بهانه ای است تا تمامی عشق و محبت خود را به عزیزانمان هدیه دهیم. این عشق و محبت به شکل های گوناگون می تواند پرزانته یا ارائه شود. یک هدیه، یک جعبه شکلات یا … . اغلب زوج ها در روز ولنتاین یک شام دو نفره رمانتیک را تدارک می بینند. در این آموزش برای رویایی تر شدن میز شام یک خلاقیت ویژه برای شما آماده کرده ایم؛ لوستری از گل های زیبا و فریبنده. برای ساخت لوستر گل ولنتاین با ما همراه شوید.

وسایل مورد نیاز:

  • گل طبیعی یا مصنوعی
  • یک حلقه (کارگاه) گلدوزی
  • ۱۵ الی ۲۰ متر ربان باریک ترجیحا رنگ سفید)
  • ۱ الی ۲ متر نوار توری کتانی (ترجیحا رنگ سفید یا کرم)
  • یک حلقه آویز فلزی یا پلاستیکی
  • چسب حرارنی
  • قیچی

۲ رشته  ۱/۵ متری از ربان را برداشته، از وسط تا کرده و آنرا مانند تصویر از حلقه نیم دایره رد کرده و گره بزنید. به طوری که ۴ رشته ربان به حلقه وصل شده باشد.

روی طول ربان ۵۰ سانتیمتر پایین حلقه را جدا کرده و علامت بزنید. حلقه داخلی کارگاه گلدوزی را برداشته و محیط آنرا به ۴ قسمت مساوی تقسیم کرده و علامت بزنید. ربان ها را از روی نقاطی که علامت زده‌اید به نقاط علامت زده روی حلقه با چسب حرارتی بچسبانید.

روی کارگاه مانند تصویر با چسب حرارتی به شکل V علامت می‌زنیم و ربان را دور حلقه روی چسب می‌چسبانیم تا محکم شود. این کار را روی هر ۴ رشته ربان تکرار می‌کنیم.

الان حلقه اصلی لوستر ما آماده شده است و نوبت به گلها رسیده است. گلها را آماده می‌کنیم و به انتهای ربان ها گره می‌زنیم. این کار را می‌توانید با گلهای طبیعی یا مصنوعی انجام دهید.

حالا  بقیه گل‌ها را با ربان به حلقه وصل می‌کنیم. مانند همان ۴ رشته اول از اتصال ربان ها به حلقه مطمئن شوید. موقع چسباندن دقت کنید که گل ها در هر ۴ ربع دایره لوستر به طور یکنواخت تقسیم شوند. می توانید در زمان کار لوستر خود را به سقف با یک حلقه آویزان کنید.

هنگامی که تمام گلها را اضافه کردید ، مطمئن شوید که متعادل است. اگر یک طرف افتادگی دارد با اضافه کردن گل با وزن بیشتر در  طرف مقابل آن را متعادل کنید. ربان کتانی را روی قسمت خارجی حلقه برای تمیز تر شدن کار بچسبانید، با این کار ربان های چسب خورده دیده نمی‌شوند.

کار تمام شده است. اگر از گل های طبیعی استفاده کنید می توانید از عطر دلنشین گلها لذت ببرید. این لوستر عاشقانه را می توانید بالای میز شام نصب کرده و شام رمانتیکی را تجربه کنید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.