اگر زیاد خیاطی می کنید و یا با سوزن و سوزن ته گرد سر و کار دارید با یک بالشتک سوزن به راحتی می توانید محیط میز کار خود را مرتب نگه دارید. اما به سختی می توان یک بالشتک سوزن در بازار پیدا کرد که علاوه بر کاربرد جاسوزنی، جذاب نیز باشد. اینجاست که خلاقیت هنری می توانید به کمک شما بیاید. یک کاکتوس که به جای تیغ، سوزن های شما رویش جای خواهد گرفت و روی میز شما چشم نوازی خواهد کرد. در این آموزش ساخت بالشتک سوزن کاکتوس را خواهیم آموخت.

 

وسایل مورد نیاز:

 

۱. پارچه نمدی سبز در چند طیف رنگی
۲. پارچه نمدی قهوه ای یا خاکستری تیره
۳. اسفنج
۴. قیچی
۵. نخ مخصوص دوخت نمد (نخ کوبلن)
۶. گلدان کوچک
۷. الیاف
۸. چسب حرارتی

مراحل ساخت:

بسته به فرم و شکل کاکتوس های مختلف، مدلسازی آنها را می توان به صورت دو بعدی یا سه بعدی انجام داد. برای ساخت کاکتوس های گرد به روش سه بعدی می توانید یکی از دو روش مدلسازی زیر را استفاده نمایید:

بالشتک سوزن۷

و برای کاکتوسهایی که پهن هستند می توانید مطابق تصاویر زیر از مدلسازی دو بعدی استفاده نمایید:

بالشتک سوزن۴ بالشتک سوزن۶

حالا باید کاکتوس های نمدی را داخل گلدان جاسازی کنیم. ابتدا نمد قهوه ای یا خاکستری را به شکل دایره کوچکتر از دهنه گلدان برش بزنید و کاکتوس را وسط دایره بدوزید.

اسفنج را به شکل استوانه در آورده و امتحان کنید که در گلدان جا شود. بعد از تنظیم ابعاد اسفنج آنرا زیر نمد دایره ای متصل و داخل گلدان بچسبانید.

بالشتک سوزن۹ بالشتک سوزن۱۰

جاسوزنی شما آماده است. سوزن ها را به جای تیغ کاکتوس ها جاسازی نمایید.

جاسوزنی کاکتوس۱ بالشتک سوزن۱۲ بالشتک سوزن۱۴

شما نیز می توانید تجربیات خود را جهت تکمیل این آموزش در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.