در این آموزش قصد داریم روزهای زیبای پاییزی را با ساختن زیرلیوانی های نمدی رنگارنگ جشن بگیریم. ساخت این زیرلیوانی های پاییزی بسیار آسان بوده و زیبایی پاییز را به خانه های شما می آورد. زیباترین بخش پاییز رنگ های آن است و برای ساخت این زیرلیوانی های نمدی به رنگ های متنوع نمد نیاز خواهیم داشت. پارچه نمد بافت گرم و جذابی دارد از این جهت کار با پارچه نمدی در روزهای سرد پاییز بسیار دلچسب خواهد بود.

5

 

وسایل مورد نیاز:

  • پارچه نمدی در رنگ های سبز، زرد، نارنجی و قرمز
  • نخ گوبلن
  • سوزن
  • صابون خیاطی
  • قیچی
  • الگوی برگ
4

مراحل ساخت

زمانی که تمام وسایل لازم را مهیا کردید، از پارچه های نمدی دایره هایی به قطر ۹ سانتیمتر برش بزنید. برای هر زیرلیوانی می بایست دو عدد دایره یکرنگ و یک دایره با رنگ متمایز داشته باشید. دو لایه یکرنگ زیر و روی زیرلیوانی قرار خواهند گرفت و لایه رنگ متمایز در میان دو لایه دیگر.

اکنون می بایست روی لایه رویی زیرلیوانی کار کنیم. الگوی برگ را از اینجا دانلود کرده و در اندازه ای پرینت بگیرید که داخل دایره ای به قطر ۹ سانتیمتر جای گیرد. الگوی برگ را از روی کاغذ جدا کرده و روی دایره نمدی قرار دهید.

دور الگورا با صابون خیاطی دورگیری کنید. حالا می بایست طرح برگ را از دایره برش زده و خارج کنیم. برای این کار یک تکنیک خیلی ساده را باید به کار بگیرید. ابتدا وسط طرح برگ را یک سوراخ ایجاد کنید و نوک قیچی را از آن سوراخ عبور داده و بریدن طرح برگ را شروع کنید.

1

حالا یک دایره نمدی داریم که داخلش سوراخی به شکل برگ است. این دایره را روی دایره نمدی لایه میانی با رنگ متمایز قرار دهید.
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید یک برگ با رنگ متمایز روی زیرلیوانی پیداست. مطابق تصویر ابتدار دورتادور برگ را از داخل با دوخت های ریز بدوزید، حالا دولایه رویی و میانی به هم محکم شده اند.

3

سپس لایه زیرین لیوانی را نیز زیر کار قرار داده و دور تا دور زیرلیوانی را با دوخت دندان موشی کامل بدوزید.

2

به یاد داشته باشید هر چه در انتخاب رنگ و کیفیت دوخت نمد، دقت بیشتری داشته باشید نتیجه کار شما زیباتر و حرفه ای تر خواهد شد.

این زیرلیوانی زیبا می تواند میز عصرانه خانه شما را پاییزی کند و یا یک هدیه بسیار دل انگیز به یک دوست باشد. و شاید یک شروع برای کسب و کار هنری شما باشد.

 

روزهای پاییزی تان زیبا!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.