فصل بهار و تابستان فصل خودنمایی رنگ ها است؛ رنگ های گرم و شاد. در این فصول پیاده روی با یک لباس خنک گل گلی و یک کیف کوچک می چسبد. اگر شما هم مثل من یک کیف ساده تک رنگ دارید ولی دلتان یک کیف شاد و رنگارنگ، که با مانتوی گل گلی شما هم ست باشید، می خواهد، دست به کار شوید و با آماده کردن چند وسیله ساده به کمک این اموزش کیف ساده خود را هیجان انگیز و گل گلی کنید. البته این آموزش بیشتر حکم به اشتراک گذاری یک خلاقیت هنری با چرم می باشد. امیدوارم شما هم به اندازه من از کیف جدیدتان لذت ببرید.

وسایل مورد نیاز:

  • گل های چرمی (گل های چرم به صورت آماده ار فروشگاه های لوازم چرمدوزی قابل تهیه می باشد.)
  • کیف ساده
  • زیر و رو (از زیرو رو در چرم سازی برای اتصال دو قطعه چرم به هم استفاده می شود)
  • کاتر قلمی
  • چکش
  • ماژیک

مراحل ساخت:

گلها را روی کیف با ترتیبی که دوست دارید بچینید.

با ماژیک وسط هر یک از گلها و محل قرار گیری آنها را روی درب یا بدنه کیف علامت بزنید.

گلها را برداشته و با کاتر قلمی محل قرار گرفتن آنها روی کیف را سوراخ کنید. دقت کنید تا تیغ کیف شما را بیش از حد برش نزند.

گلها را در محل خود قرار داره و با استفاده از منگنه های زیر و رو با کمک چکش آنها را وصل کنید.

اگر به این وسایل دسترسی ندارید نا امید نشوید، برخی فروشگاه های خرازی و کارگاه های کیف دوزی در راسته خرازی بازار هم این کار را برای شما انجام خواهند داد. کافی است محل اتصال هر گل را مشخص کنید.

کیف جدید شما آماده است؛ گل گلی و رنگارنگ!

The following two tabs change content below.
متین تابان شمال ( متولد 29 اردیبهشت 1360 در رشت) کارشناس ارشد رشته باغبانی است. وی از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه هنر پتینه آغاز کرده است و هم زمان با فعالیت در رشته آکادمیک خود، در زمینه تولید زیورآلات، لوازم دکوری و کاربردی در مجموعه صنایع دستی من و هنر نیز فعالیت دارد.