تاج گل یا تاج فلورال یکی از آرایه های مو است که بیشتر توسط دختران جوان مورد استفاده قرار می گیرد، اما دختران و خانم ها از هر سنی می توانند این تاج های زیبا را برای آرایش گیسوان خود استفاده کنند. تاج فلورال را می توان در میهمانی ها متناسب با رنگ لباس ست کرد، در عکس های یادگاری و همچنین در مراسم عروسی برای ساقدوشان عروس تهیه کرد.
اگر شما در هر سنی که هستید حس زیبایی و شادابی دخترانه را در وجود خود حس می کنید، باید یک تاج فلورال برای خودتان داشته باشید. تاج های فلورال را هم با گل مصنوعی و هم با گل طبیعی می توان ساخت و روش های مختلفی برای درست کردن آن وجود دارد. در این پست یک روش ساخت تاج گل فلورال با گل های طبیعی آموزش داده می شود که می توانید همین روش را با گل های مصنوعی نیز اجرا کنید.

 

16

 

وسایل مورد نیاز:
مفتول سیمی نازک
نوار گاترین
مفتول روکش دار منعطف (با استفاده از نوار گاترین و چند مفتول نازک می توانیدچنین مفتول ضخیمی را درست کنید)
نخ کنفی یا روبان
قیچی باغبانی
گل طبیعی ریز و درشت

 

1

 

مراحل ساخت:

مفتول روکش دار را به طولی برابر با دور سر خود ببرید.

 

۳

 

مفتول روکش دار را از هرر دو انتها گره بزنید به طوری که یک حلقه در هر دو طرف ایجاد شود.

 

۶

 

با ترکیب گل های ریز و درشت، دسته گل های کوچک درست کنید و ساقه ها را با استفاده از نوار گاترین به هم متصل نگه دارید.

 

۸

 

دسته گل های کوچک را به تعداد مناسب تهیه کنید. حتی المقدور سعی نمایید گل هایی که در دسته گل ها به کار می برید در انواع و تعداد برابر باشد تا در نهایت تاج گلی شکیل و موزون داشته باشید.

 

۱۱

 

با استفاده از مفتول دسته گل های کوچک را مطابق تصویر روی مفتول روکش دار، که آماده کرده بودید، یکی پس از دیگری محکم کنید. دقت داشته باشید زمانی که یک مفتول تمام می شود انتهای آن را میان گل ها فرو ببرید تا روی سر باعث آسیب دیدن پوست سر نشوند.

 

۱۳

 

بعد از اینکه تمام دست گل ها را روی مفتول روکش دار نصب کردید، یک تکه نخ کنفی به طول ۴۰ سانتیمتر ببرید و مطابق تصویر از حلقه های دو انتهای مفتول عبور دهید. به این صورت می توانید تاج را در اندازه دلخواه تنظیم کنید.
این تاج زیبا را برای خودتان و بهترین دوستتان درست کنید و یک عکس یادگاری بگیرید.

۱۵
The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

نظرات

  1. حسین کلانتر
    پاسخ

    سلام
    اوکه فکرش زیباست عملش هم زیباست
    محتوای سایتتون عالیه

ارسال نظر