سوشی یکی از غذاهایی است که این روزها بین مردم بسیار متداول شده است که البته خود سوشی موضوع این آموزش نیست. این آموزش درباره حصیر سوشی است که برای رول کردن سوشی ها به کار می رود و غیر از سوشی برای رول کردن حلوا و سایر شیرینی هایی که به رول کردن نیاز دارند بسیار کاربردی بوده و عمل رول کردن را تا حد زیادی راحت می کند.

حصیر سوشی را می توان به صورت آماده از فروشگاه ها تهیه کرد، اما شاید قیمت آن برای همه مقرون به صرفه نباشد. در واقع از آنجا که سوشی غذایی لوکس و گران به شمار می رود، حصیر سوشی نیز به دلیل ارتباط با این غذای گران، طبیعتا به قیمت یک بسته سیخ چوبی فروخته نمی شود.

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارند درست کردن سوشی را امتحان کنند و شاید قصد خرید وسایل کاری که مطمئن به ادامه آن نیستند نداشته باشند، و یا افرادی که همیشه دوست دارند تا جای امکان اقتصادی عمل کنند. و دسته سوم افرادی که ممکن است به حصیر سوشی دسترسی نداشته باشند. باید بگویم این آموزش مخصوص شماست. در این آموزش با وسایل بسیار ساده و در دسترس حصیر سوشی خواهیم ساخت که به اندازه حصیرهای سوشی آماده کاربردی است.

 

وسایل مورد نیاز:

  • ۶۰ عدد سیخ چوبی بامبو (نازک؛ به قطر ۳ میلیمتر)
  • چسب برق پهن
  • انبر سیم چین
  • قیچی
  • سلیفون غذا

مراحل ساخت:

ابتدا سر تیز سیخ های چوبی را با انبر سیم چین صاف کرده و آنها را به طول مورد نظر برش بزنید.

برای این کار کافی است یکی از سیخ ها را به اندازه مطلوب برش زده و مابقی را با طول همان سیخ میزان کنید.

از چسب نواری دو تکه به طول ۳۰ سانتیمتر (۱۲ اینچ) جدا کرده، موازی هم و در فاصله مناسب، برعکس روی میز قرار دهید؛ یعنی سطح چسبناک چسب رو به بالا باشد.

یک سیخ چوبی را عمود بر نوار چسب ها، با فاصله ۲ الی ۲٫۵ سانتیمتر از سر آنها، روی نوار چسب ها قرار دهید. مطمئن شوید که چوب به خوبی به نوارها چسبیده است.

سیخ های چوبی بعدی را با رعایت فاصله موازی با سیخ اول روی نوار چسب ها قرار دهید. بهتر است بین هر دو سیخ چوبی، به اندازه نصف ضخامت سیخ چوبی خالی بماند. این فاصله هنگام رول کردن حصیر باعث روان بودن حرکت آن می شود.

چیدن سیخ ها را تا جایی ادامه دهید که ۲٫۵ سانت از سر دیگر نوار چسب ها باقی بماند. سپس سر های آزاد نوار چسب ها را برگردانید.

برای محکم کاری، مجددا دو تکه چسب برق را به طول ۳۰ سانتیمتر جدا کنید. در پایان اگر چوب ها قدری از تراز خارج شدند می توانید مجددا با سیم چین سیخ را تراز نمایید.

و روی دیگر حصیر را نیز بچسبانید. بهتر است مسیر رد شدن نوار چسب در دو طرف حصیر منطبق بر هم باشند تا ظاهر کار تمیز باشد.

حصیر سوشی ما آماده است. و اما نکته بهداشتی اینکه می بایست روی حصیر را به یک لایه سلیفون بپوشانید. این کار هم از کثیف شدن و بو گرفتن حصیر جلوگیری می کند و هم از تماس غذا با نوار چسب!

امیدوارم با این حصیرهای سوشی خوراکی های خوشمزه ای درست کنید!


فیلم آموزشی بافت حصیر سوشی با نخ و سیخ چوبی نیز برای شما آماده شده است که برای تماشای آن می توانید به “کانال تلگرام من و هنر” بپیوندید.

 

 

 

 

 

 

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

ارسال نظر