در شهر رشت و بسیاری از شهرهای دیگر شاهد بارش برف هستیم. بسیاری از افراد به غیر از اندکی برف بازی یا پیاده روی باقی زمان خود را در خانه می مانند. برای شما که درخانه هستید یک فعالیت برفی مفرح و هیجان انگیز در منزل داریم. ساختن دانه های برف کاغذی کار بسیار ساده ای به نظر می رسد ولی خیلی ها حتی یکبار هم درست کردن آنها را تجربه نکرده اند، شاید به این خاطر که نمی دانند با این کاغذهای زیبا چه کار کنند!

پس با این آموزش همراه شوید تا محیط کار و زندگی خود را در این روزهای برفی با دانه های برف دوبعدی و سه بعدی تزئین و حس حال هیجان انگیز بارش برف را به محیط خود دعوت کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • کاغذ سفید یا طرح دار رنگی
  • قیچی
  • چسب

مراحل ساخت دانه برف سه بعدی:

بسته به سایز دانه برف هایی که می خواهید داشته باشید نیاز به مربع های متعدد داریم. مربع ها را از قطر یک بار تا بزنید.

سپس مشابه تصویر زیر با قیچی برش های مورب در دو طرف ایجاد کنید.

مربع تا خورده را باز کنید، برش هایی به شکل علامت کوچکتر و بزرگتر را می توانید مشاهده کنید. دو برش وسط را مطابق تصویر به هم برسانید و چسب بزنید.

دو برش بعدی را در خلاف جهت دو برش اول به هم برسانید و چسب بزنید. به این کار را تا آخرین برش ادامه دهید تا به یک فرم دوک شکل برسید.

برای هر دانه برف سه بعدی به ۶ عدد دوک نیاز خواهیم داشت.

دوک ها را مطابق تصویر از سه وجه باید به یکدیگر متصل نمایید.

این دانه های برف سه بعدی را در اندازه های کوچک و بزرگ بسازید و با یک تکه نخ برای تزئین در اتاق یا مغازه و فروشگاه خود آویز کنید.

مراحل ساخت دانه برف دو بعدی:

برای ساخت دانه های برف دو بعدی کافی است کاغذی مربعی شکل یا دایره ای را ۳ بار از وسط تا بزنید. سپس با قیچی برش هایی ایجاد کنید که با باز شدن خطوط تا شکلی متقارن پدید آید.

در ادامه الگوهایی برای برش خواهید دید که با پیاده کردن هر کدام، یک نوع متفاوت از دانه برف دو بعدی خواهید داشت.

درست کردن این دانه های برف کاغذی یک سرگرمی عالی و متناسب برای روزهای برفی است که خیلی از راه ها بسته شده و مجبور هستیم در خانه بمانیم.

دانه های برفی را می توان پشت پنجره، روی لوستر یا به پره های پنکه سقفی متصل کرد.

به این ترتیب به راحتی می توانید فروشگاه و مغازه خود را متناسب با روزهای برفی تزئین و هیجان انگیز نمایید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.