دایره زنگی توری برای ساقدوش عروس! این عبارت به خودی خود انقدر رویایی و هیجان انگیز است که هر کسی دلش می خواد ساقدوش شود. تصور کنید؛ ساقدوش های عروس با دایره زنگی های توری که نوایی ظریف ناشی از تکان خوردن زنگوله های کوچک دارد، می تواند چقدر دلفریب باشد. این دایره زنگی های رویایی را می توان به عنوان گیفت عقد و عروسی برای هدیه به میهمانان و آشنایان نیز استفاده کرد.

البته برای درست کردن  این دایره زنگی های توری منتظر جشن عروسی نمانید. برای تولدهای دخترانه نیز می توان از این دایره های زنگی برای میهمانان تهیه کرد. علاوه بر اینکه خاطره درست کردن این دایره زنگی ها با دستان خودتان تا همیشه در یاد شما و دوستان خواهد ماند، با یک خلاقیت زیبا و به جا می توانید شوق میهمانان را نیز برای همراهی در پایکوبی و شادمانی مضاعف کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • کارگاه گلدوزی (حلقه گلدوزی) با قطر ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر
  • زنگوله های کوچک ۱۲ عدد
  • پارچه توری
  • نخ ضخیم
  • چسب حرارتی
  • مداد

مراحل ساخت:

برای شروع کار حلقه داخلی کارگاه گلدوزی را جدا می‌کنیم. از قسمت پیچ بالای حلقه شروع و محیط آن را به ۱۲ قسمت مساوی تقسیم میکنیم. برای راحت تر انجام شدن کار می توانید از نحوه قرار گیری اعداد روی صفحه ساعت کمک بگیرید. سپس  نخ را برداشته و بالای حلقه محکم گره می زنیم.

نخ را دور حلقه چند دور می‌پیچیم تا به اولین نقطه‌ای که علامت زده بودیم برسیم. سپس زنگوله را از داخل نخ رد می‌کنیم.

زنگوله را با نخ در نقطه‌ای که علامت زده بودیم ثابت می‌کنیم. به پیچاندن نخ ادامه میدهیم به طوریکه بین هر دو زنگوله حدودا ۵ دور نخ پیچانده شده باشد.

در انتهای حلقه یک گره دوتایی دیگر می‌زنیم. برای تمیز شده کار نخ‌های اضافی را قیچی می کنیم.

پیچ بالای حلقه را شل کرده و پارچه توری را روی حلقه کوچکتر قرار می دهیم. سپس حلقه بزرگ تر را روی پارچه قرار می‌دهیم.

پارچه توری را از تمام جهات می کشیم تا روی حلقه خوب محکم شود، سپس پیچ بالای حلقه را سفت می‌کنیم.

با استفاده از قیچی تکه های اضافی تور را برش می زنیم تا ظاهر کار تمیز و زیباتر باشد.

 

برای اینکه از ثابت ماندن زنگوله ها مطمئن باشیم، آنها را با چسب حرارتی به حلقه محکمتر می کنیم.

جیرینگ جیرینگ … دایره های زنگی رویایی شما برای یک میهمانی شاد آماده اند!

 

به شادی از گیفت ها استفاده کنید!

 

 

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.