با نزدیک شدن به فصل بهار هیچ چیز بهتر از آن نیست که تیپ و ظاهر خودمان را گل گلی و با نشاط کنیم. در این آموزش می خواهیم با پارچه های گل گلی دستبند بسازیم. دستبندهایی بهاری آماده برای فصل بهار و نو شدن. اگر دستبند های پلاستیکی یا چوبی قدیمی دارید می توانید آن ها نوسازی نمایید. النگوهای پلاستیکی و چوبی را با کمی پرس و جو در فروشگاه ها و نجاری ها می توانید پیدا کنید. این دستبندهای هیجان انگیز را می توانید در کمتر از ۵ دقیقه بسازید و حتی به دوستان عیدی دهید.

وسایل مورد نیاز:

  • ۲ متر ربان پارچه ای طرح دار به عرض ۱ سانتیمتر
  • النگوی پهن (چوبی یا پلاستیکی)
  • چسب
  • قیچی

نکته: روبان های پارچه ای را می توانید خودتان با پارچه های گل گلی بسازید. برای این کار کافیست نوارهای پارچه ای را به عرض ۳ سانتیمتر برش زده و به کمک اتو از هر دو طرف نیم سانت به سمت پشت برگردانده و اتو بزنید.

برای شروع انتهای ربان را به قسمت داخل النگو می‌چسبانیم.

شروع به پیچاندن روبان به دور النگو می‌کنیم. ربان را سفت می‌پیچیم. موقع پیچیدن هر لایه با کمی همپوشانی روی دور قبلی ادامه می دهیم.

پیچیدن را ادامه می دهیم تا همه چوب پوشیده شود.

در پایان، قسمت انتهایی را به سمت داخل النگو با چسب می‌چسبانیم.

قسمت اضافی پارچه را بعد از خشک شدن می بریم.

به همین راحتی شما یک النگو پارچه ای خواهید داشت. برای یک نتیجه خوب، نهایت ذوق خود را در انتخاب پارچه مناسب و تمیز پیچاندن روبان به کار ببندید. اگر النگوی شما باریک بود، بهتر است پارچه های گل گلی طرح ریزتری داشته باشند.

ویرایش و ترکیب بندی: بنفشه قلیزاده
ترجمه: متین تابان شمال

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.