دستبند یا النگوهای پارچه ای یکی از دست ساخته های محبوبی هستند که می تواند جزو هنرهای بازیافتی نیز قرار گیرند. شما می توانید از اضافه پارچه های حاصل از دوخت لباس که هیچ کاربرد دیگری ندارند، دستبندهای ارزشمندی درست کنید. خیلی از شما به خاطر پیدا نکردن حلقه های چوبی یا فلزی مناسب، هرگز به سمت ساخت این دستبندها نرفته اید. در این آموزش روشی بسیار ساده و کارآمد را خواهید آموخت که دلتان می خواهد همین امروز ده ها عدد از این النگو ها برای خودتان و دوستانتان بسیازید.

وسایل مورد نیاز:

  • نوارهای پارچه ای از رنگ های شاد و گل دار
  • شلنگ آکواریوم
  • سیخ چوبی ضخیم
  • چسب حرارتی

مراحل ساخت:

پارچه های طرح دار خصوصا با گل های ریز و رنگ های شاد برای ساخت این النگو مناسب هستند. پارچه های را به شکل نوارهای باریک به عرض ۲ الی ۲.۵ سانت برش بزنید.

%db%b4

شلنگ آکواریوم را به طول دلخواه (متناسب با مچ دست خودتان)، ببرید. یک تکه سیخ چوبی به طول ۱.۵ سانت را با استفاده از چسب حرارتی داخل یک سر شلنگ متصل کنید به طوری که نیمی از چوب داخل شلنگ برود.

بعد از سفت شدن چسب، سر دیگر چوب را آغشته به چسب حرارتی کرده، شلنگ را خم کنید و چوب را داخل سر دیگر شلنگ متصل کنید. حالا حلقه شما شکل گرفته است.

یک سر نوار پارچه ای را با یک قطره کوچک از چسب حرارتی روی حلقه متصل کرده و به دور آن بچرخانید.

حین پیچاندن پارچه به دور حلقه، آن را با کمی چسب حرارتی روی حلقه محکم نمایید تا جابه جا نشود.

نوارهای پارچه را یکی پس از دیگری به دور حلقه بچسبانید تا حلقه کاملا پوشانده شود.

النگوی پارچه ای شما آماده است.

%db%b9

اگر به تازگی پیراهن یا لباسی دوخته اید با اضافه های پارچه النگوی ست با لباس خود را بسازید. اگر در انتخاب طرح و رنگ النگو ها ذوق لازم را به خرج دهید، نتیجه کار شما بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.