ساعات خوش زندگی را با زیرلیوانی های اکلیلی و این آموزش بسیار هیجان انگیز شادتر کنید. امروز میخواهیم با کمی رزین و اکلیل های درخشان شادی  سرخوشانه را میهمان میزهای پذیرایی شما کنیم.

۲

 

وسایل مورد نیاز:
۱. رزین
۲. سفت کننده رزین
۳.لیوان کاغذی
۴. چوب بستنی یا چوب معاینه
۵.قالب سلیکونی دایره ای
۶.پودر اکلیک درشت

روش ساخت:
۲ قاشق غذاخوری رزین و ۲ قاشق غذاخوری سفت کننده رزین را داخل لیوان کاغذی بریزید و با استفاده از چوب معاینه به مدت ۲ دقیقه آنرا هم بزنید. دقت داشته باشید هم زدن را آرامی انجام شود. هم زدن با سرعت زیاد باعث ایجاد حباب های هوا در داخل رزین خواهد شد.
* مقدار رزین و سفت کننده رزین حتما مساوی باشند و به خوبی باید با هم ترکیب شوند. در غیر اینصورت رزین کاملا سفت نخواهد شد.
** کار با رزین حتما در محیط با تهویه مناسب (ترجیحا فضای باز) و با ماسک و دستکش انجام شود.

۳
مخلوط را داخل قالب سلیکونی به ضخامت ۴-۵ میلیمتر بریزید. سپس ۳ قاشق غذاخوری اکلیل را به آن اضافه و مجددا به آرامی مخلوط کنید. اگر احساس می کنید در اکلیل مخلوط رزین را خوب پوشش نداده و نیاز به مقدار بیشتری اکلیل هست، کم کم اکلیل بیشتری اضافه کنید تا بافت مورد دلخواه را به شما بدهد.
سپس به مدت حداقل ۱۲ ساعت اجازه دهید تا رزین خوب سفت شود. هر زمان مطمئن شدید رزین کاملا خشک شده است قالب را جداکنید و در گوشه ای امن بگذارید. بعد از ۲۴ ساعت می توانید از زیرلیوانی های اکلیلی استفاده کنید.

۴
The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

نظرات

  1. Saeed
    پاسخ

    سلام میخواستم بدونم با پلی اورتان هم میشه بدلیجات رزینی ساخت؟سپاس

ارسال نظر