برای میهمانی های شب یلدا انواع نوشیدنی های سنتی و امروزی سرو می شود. بسیاری از افراد نوشیدنی های متناسب با نمادهای شب یلدا را آماده می کنند، مانند آب انار، آب هندوانه و … . برای سرو کردن این نوشیدنی ها به یک زیرلیوانی ویژه و مخصوص نیز نیاز خواهید داشت. در این آموزش یک زیرلیوانی بسیار ساده را خواهیم آموخت. این زیرلیوانی از ورق چوب پنبه ساخته می شود. لازم است بدانید که اگر ورق چوب پنبه را با دست محکم تا کنید می شکند، از این رو اگر قصد دارید این زیرلیوانی را به عنوان محصولی دست ساخت جهت فروش ارائه دهید بهتر است با مراجعه به دفاتر برش لیزری از آن ها بخوانید تا شکل برش هندوانه را روی چوب های نازک برای شما برش دهند.

 

وسایل مورد نیاز:

  • ورق چوب پنبه
  • رنگ اکرلیک
  • قلمو پهن و ظریف
  • کاتر تیز

مراحل ساخت:

ورق چوب پنبه را می توانید از لوازم تحریری های بزرگ که لوازم ماکت سازی را ارائه می دهند، تهیه نمایید. ورق چوب پنبه در ضخامت های مختلفی عرضه می شود که ضخامت مطلوب برای کار ما ۳ میلیمتر می باشد.

ابتدا ورق چوب را به شکل برش هندوانه با کاتر تیز برش دهید. برای این کار لازم است مسیر برش را با فشار کم تیغ و به دفعات انجام دهید تا لبه های محل برش تکه تکه نشود.

سپس مطاب تصویر برش های هندوانه را به تریب رنگ آمیزی نمایید.

 

با قرار دادن این زیرلیوانی روی میز پذیرایی، شب یلدایی متفاوت و هیجان انگیز را برگزار کنید.

یلدا مبارک!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.