فصل بهار و تابستان فصل رنگ های شاد و سرخوشانه است. از اینرو سعی خواهیم کرد آموزش هایی که در این فصول برای شما ارائه دهیم سرشار از رنگ های شاد و پر انرژی باشند. در این آموزش به ساخت یک سنجاق سینه بسیار جذاب با منگوله های چرمی خواهیم پرداخت. در آموزش هایی که پیشتر در مجله اینترنتی من و هنر ارائه شده است خلاقیت های هنری متنوعی از منگوله های نخی را مشاهده کرده اید. در این آموزش منگوله ها از جنس چرم هستند به یک سنجاق اسکاتلندی آویز می شوند.

وسایل مورد نیاز:

  • سنجاق اسکاتلندی (ساده یا حلقه دار)
  • چرم
  • قیچی
  • چسب چرم

نکته۱: سنجاق اسکاتلندی در راسته خرازی بازارهای مرکزی تمامی شهرها، در رنگ های طلایی، نقره ای، مسی و برنزی قابل تهیه می باشند.

نکته ۲: چرم مصنوعی به دلیل ضخامت کمتر و تنوع رنگی برای ساخت منگوله چرمی مناسب تر است.

نکته ۳: به جای چسب چرم، می توانید از چسب ۱۲۳ نیز استفاده نمایید.

مراحل ساخت:

برای هر منگوله یک مستطیل به طول ۲٫۵ سانتیمتر و عرض ۷٫۵ سانتیمتر، از یک رنگ چرم ببرید.

مانند تصویر به کمک قیچی، لبه مستطیل را در طول آن به صورت راه راه هایی با عرض ۲ میلیمتر برش برش بزنید تا حالت ریش ریش شود.

یک نوار باریک از چرم را ببرید.

نوار باریک را به کمک چسب به شکل یک حلقه در بیاورید.

قسمت بالایی متسطیل ریش ریش شده را به چسب آغشته کنید، مانند تصویر نوار باریک حلقه شده را در کنج قرار داده و مستطیل را رول کنید..

تا خشک شدن کامل چسب، منگوله را با دست یا یک گیره محکم نگه دارید. این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. منگوله چرمی شما آماده است.

به همین طریق منگوله ها را به تعداد و در رنگ های مورد علاقه خودتان بسیازید، سنجاق را باز کرده و منگوله ها را مانند تصویر در محل خود قرار دهید. اگر از سنجاق حلقه دار استفاده می کنید منگوله ها را به کمک حلقه های همرنگ سنجاق به حلقه های خود سنجاق متصل نمایید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.