در تمام خانه ها تعدادی فنجان های قدیمی وجود دارند که تنها دو الی سه عدد از آنها باق مانده که با وجود زیبایی بی نظیرشان به دلیل ناقص شدن ست، قابل استفاده در میهمانی ها نیستند. در بازارهای قدیمی و عتیقه فروشی نیز می توانید چنین فنجان هایی را بیابید. راه های زیادی برای بهره وری از این فنجان ها وجود دارد. در این آموزش به شما ساخت شمع های فنجانی را پیشنهاد می کنیم؛ دکوری کلاسیک و رویایی برای منزل.

 

۱

لوازم مورد نیاز:

۱. فنجان قدیمی گل قرمزی ( ماگ های فانتزی نیز می توانند مناسب باشند)
۲. پارافین
۳. فتیله شمع
۴. سیخ چوبی یا هر وسیله مشابه
۵. ماهی تابه
۶. ظرف شیشه ای پیرکس ( مثل شیشه مربا )
۷. نوار چسب
۸. قیچی
۹. اسانس روغنی معطر شمع سازی (اختیاری)
۱۰. رنگ شمع ( در صورتیکه می خواهید شمع شما رنگی باشد، همچنین به جای رنگ شمع می توانید تکه های مداد شمعی را جایگزین نمایید)

مراحل ساخت:

۱. ابتدا فنجان ها را به خوبی با شوینده معمولی ظروف تمیز و سپس کاملا خشک نمایید. هیچ قطره آبی داخل فنجان نباید باقی بماند، چرا که آب و پارافین در یکدیگر حل نمی شوند و بافت شمع دچار اشکال خواهد شد.

۲. مقدار پارافین مورد نیاز خود را متناسب با تعداد و حجم فنجان ها تعیین کنید. تکه های پارافین بعد از ذوب شدن حجم کمتری را اشغال می کنند بنابراین برای هر فنجان دو برابر حجم آن فنجان، تکه های پارافین در نظر بگیرید.

۳. فتیله ها را داخل فنجان قرار دهید. دقت داشته باشید که قسمت فلزی انتهای فتیله مماس با ته فنجان و دقیقا وسط دایره فنجان قرار گرفته باشد. سپس سر فتیله را مطابق تصویر بین دو سیخ چوبی نگه داشته و سیخ ها را با نوار چسب به هم محکم کنید.

۳

۴. داخل ماهی تابه را تا نصف آب بریزید. مقدار پارافین تعیین شده را داخل بطری شیشه ای ریخته و داخل ماهی تابه قرار دهید. ماهی تابه را روی شعله گاز با حرارت متوسط قرار دهید. زمان ذوب شدن پارافین به جنس پارافین بستگی دارد اما به طور کلی قبل از اینکه آب کاملا به جوس بیاید و قل قل کند تکه های پارافین می بایست ذوب شده باشند. رنگ پارافین در حین ذوب شدن شفاف می شود.

۴

۵. زمانی که تکه های پارافین کاملا ذوب و شفاف شدند، با دقت ظرف شیشه ای را از ماهی تابه خارج کنید. اینجا مرحله ای است که در صورت تمایل می توانید اسانس یا رنگ مورد نظر خود را به پارافین اضافه نمایید.

۶. با احتیاط پارافین را داخل فنجان ها بریزید، تا جایی که ۱.۵ سانتیمتر از بالای فنجان خالی بماند.

۷. فنجان ها را برای چند ساعت به حال خود بگذارید تا پارافین کاملا سرد شود. از آنجایی که سرد شدن سریع پارافین باعث ایجاد ترک در شمع می شود، اجازه دهید تا در دمای اتاق و به آرامی خنک شود.

۸. و در انتها می توانید اضافه فتیله را با قیچی ببرید به طوری که ۱ سانتیمتر از سطح شمع بیرون باشد.

 

شمع های زیبای خود را روشن کنید و از آنها لذت ببرید.

۵

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.