چقدر از کارهای روزانه شما با کامپیوتر انجام می شود؟ نیازی به پرسیدن ندارد، شما در هر سن و سالی که باشید و به هر حرفه ای کهمشغول باشید حداقل چند ساعتی از روز را با کامپیوتر می گذرانید. از بازی کودکان گرفته تا مادر خانه که به دنبال دستور پخت شیرینی یا غذای جدید در اینترنتی می گردد، تحقیقات دانشجویان و … همگی در عصر امروز با کامپیوتر انجام می شوند. پس شما برای ایجاد انرژی مثبت در زمان هایی که با کامپیوتر صرف می کنید نیاز به کمی خلاقیت دارید. این خلاقیت می تواند از ماوس پد شما شروع شود. در این مطلب شما را به ساخت ماوس پد مخصوص خودتان تشویق می کنیم.

۲

وسایل مورد نیاز:
۱. ماوس پد مشکی ساده (یا فوم گل سازی یا ورق چوب پنبه با ضخامت ۵ میلیمتر)
۲. چسب چوب یا چسب پارچه
۳. پارچه گل گلی یا طرحدار
۴. قیچی
۵. ماژیک

۱

مراحل ساخت:
ابتدا طرح مورد نظر خود را روی کاغذ ترسیم کنید. در این پست طرح گربه را انتخاب کرده ایم.

۳
طرح را با قیچی ببرید، روی ماوس پد مشکی قرار داده و دور الگو را با ماژیک ترسیم کنید و آنرا برش بزنید.

۹
به جای ماوس پد ساده می توانید از فوم گلسازی با ورق چوب پنبه نیز استفاده کنید. فوم گلسازی در فروشگاه لوازم گل سازی و ورق چوب پنبه (که در تصویر بالا مشاهده می نمایید) در فروشگاه های لوازم التحریر که وسایل ماکت سازی را نیز ارائه می کنند قابل تهیه است.

۴

همین کار را برای پارچه انجام دهید.

حالا نوبت کار با چسب است. چسبی که در تصویر مشاهده می کنید مادپاج (Mod Podge) نام دارد. چسب مادپاج در واقع ترکیب مساوی چسب چوب و آب است. بنابراین مقادیر مساوی از چسب چوب و آب را در ظرفی مخلوط کنید و با قلمو روی سطح فوم بزنید. سپس پارچه را روی سطح آغشته به چسب قرار دهید.

۵

نکته: اگر قرار دادن الگوی پارچه ای روی فوم کار سختی است. ابتدا فوم آغشته به چسب را روی پارچه کامل قرار دهید و بعد از خشک شدن چسب دور تا دور پارچه را برش بزنید.

نکته: لایه چسب نباید آنقدر کم باشد که قبل از قرار دادن پارچه خشک شود، همچینین نباید آنقدر زیاد باشه که از بافت پارچه بیرون بزند.

ماوس پد زیبای شما آماده است.

۶

می توانید این کار را با پارچه های سفید انجام داده و با رنگ مخصوص پارچه صورت یک گربه را نقاشی کنید. با همین آموزش ساده می توانید صد ها ماوس پد خلاقانه درست کنید.

۷ ۸

تکنولوژی با طعم هنر تقدیم شما.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.