منگوله ها با هر متریالی که ساخته شوند جذاب و شیک هستند. منگوله های چرمی، نخی، پارچه ای، کاموایی، منجوقی و زنجیری و …. همگی برای تزئین زیبایی بیشتر لباس، کفش، زیورآلات و … استفاده می شوند که در آموزش های پیشین مجله اینترنتی من و هنر نیز نمونه هایی از منگوله را آموزش داده ایم. در این آموزش اما نمونه کاربردی برای منگوله چرمی را خواهیم آموخت. کار چندان سخت و دشواری نیست. اما خلاقیتی که به کار گرفته شده است حقیقتا قابل تحسین است. در نهایت شما یک منگوله چرمی به عنوان آویز کیفتان خواهید داشت که حامل شارژر گوشی شما نیز هست، و دیگر لازم نیست مدام دنبال شارژرتان بگردید.

وسایل مورد نیاز:

  • چرم طبیعی یا مصنوعی (چرم مصنوعی به دلیل ضخامت کمتر و درنتیجه برش راحت تر و همچنین تنوع رنگبندی، بیشتر توصیه می شود.)
  • قلاب آویز
  • چسب
  • کابل شارژر
  • قیچی

مراحل ساخت:

ابتدا ۲٫۵ سانتی متر از عرض چرم را جدا کرده و یک خط مستقیم، موازی عرض، رسم می کنیم. نوارهای ریش ریش را  از لبه پایینی تا این خط می بریم.

کابل شارژر را مطابق تصویر به دور یک تیکه چرم می پیچیم.

سپس نوار ریش ریش شده را به دور کابل شارژر، مطابق تصویر، می پیچیم. بهتر است از چسب برای محکم تر شدن منگوله استفاده کنیم.

مطابق شکل با یک تیکه بند بالای منگوله را گره می زنیم و می گذاریم تا خشک شود.

 

به وسیله یک نوار چرمی قلاب آویز را به بالای منگوله می چسبانیم.

 

کار تمام شد.

 

می توانید با کمی خلاقیت منگوله هایی زیبا درست کنید.

ویرایش و ترکیب بندی: بنفشه قلیزاده

ترجمه: متین تابان شمال

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.