شب یلدا یکی از هیجان انگیزترین سنت های ما ایرانیان است. رنگ های شاد سبز و قرمز که از نمادهای این شب گرفته شده است قرابت خاصی با عید کریسمس دارد و علاوه بر اینکه آغاز فصل زمستان است گرما و شادی بی اندازه ای را در خود دارد. بسیاری از افراد در این شب زیبای ایرانی به عزیزان خود هدیه و یادبودهایی را تقدیم می کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای هدایای شب یلدا کاغذ کادویی ویژه و دست ساخت را همراه هم فرا بگیریم.

وسایل مورد نیاز:

  • کاغذ در اندازه حداقل A3 ( کاغذ با ابعاد بزرگتر را نیز می توانید از دفاتر فنی چاپ و پلات نقشه تهیه نمایید.)
  • رنگ اکرلیک یا آبرنگ یا گواش
  • سیب زمینی
  • چاقو
  • قلمو

مراحل ساخت:

ساخت این کاغذ کادو آنقدر ساده است که تنها با دیدن تصاویر قادر به ساخت آن خواهید بود. کافی است سیب زمینی را به شکل یک نیم دایره برش بزنید.

سپس آن را در رنگ قرمز فرو برده، اضافه های رنگ را پاک کرده و مانند مهر روی کاغذ فشار دهید.

با قلمو و رنگ سبز پوست هندوانه را نقاشی کنید.

برای دانه های هندوانه از قسمت انتهای قلمو و رنگ مشکی استفاده نمایید.

این کاغذ کادوی دست ساخت علاوه بر اینکه هدیه شما را خاص تر و دل نشین تر می کند، می تواند یک آموزش هنری ساده و هیجان انگیز برای کودکان نیز باشد.

با آرزوی یلدایی گرم و شیرین!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.