وارد فصل پاییز شده ایم، و بسیاری از مخاطبان مجله اینترنتی من و هنر درخواست آموزش کیف، جامدادی و  سایر آموزش های مرتبط با شروع ماه مهر و بازگشایی مدارس را داشته اند. در این آموزش روش بسیار ساده و کاربردی برای ساخت کیف روباه با پارچه نمدی را آموزش خواهیم داد.

الگوهای لازم برای این کار در ادامه آمده است که بسته به سایز کیفی که مد نظر دارید می بایست الگوها را در سایز برده و پرینت بگیرید. این الگو برای ساخت کیف موبایل، جامدادی، کیف لوازم آرایش، کیف تبلت و یا حتی کیف دوشی کوچک قابل استفاده است.

تنها تفاوت شاید برای کیف دوشی باشد؛ اگر کیف را در سایز کیف دوشی می سازید حتما پارچه را با چرخ خیاطی نیز دوخت کرده و برای بند کیف از بندهای چرمی آماده تهیه و نصب نمایید، چون پارچه های نمدی تحمل بار سنگین را ندارند.

وسایل مورد نیاز:

  • الگوی پرینت شده در سایز مورد نظر.
  • چسب حرارتی
  • پارچه نمدی ضخیم
  • نوار چسب پارچه ای

مراحل ساخت:

ابتدا الگوها را با قیچی از کاغذ جدا نمایید. برای این کار دو الگو داریم؛ یکی الگوی صورت روباه که خود دو تکه است، و دیگری الگوی گوش، پوزه و سایز جزئیات صورت.

الگوی دوتکه صورت را با قیچی از پارچه نمدی که قصد دارید روباه شما به آن رنگ باشد جدا نمایید.

*نکته: چنانچه از نمد نازک استفاده می کنید بهتر است برای تکه های الگو نمد را دو لایه بردارید.

سپس با چسب حرارتی دو قطعه را ماننده تصویر زیر روی یکدیگر بچسبانید تا کلیت صورت روباه شکل بگیرد.

سپس الگوی جزئیات را از پارچه های نمدی با رنگ مرتبط خودشان برش بزنید. داخل گوش و سبیل روباه سفید، پوزه به رنگ اصلی روباه، قطعات چشم از بزرگ به کوچک، سیاه، سبز، سیاه

حالا تکه های نمدی جزئیات صورت را در جای مناسب روی صورت روباه جاسازی و متصل می کنیم. ابتدا پوزه و دور چشم روباه را با چسب

چشم را تکمیل می کنیم.

سپس سفیدی گوش را روی گوش و سبیل های سفید را زیر سبیل می چسبانیم.

از نمد مشکی یک مثلت کوچک با کنج های گرد، برای بینی روباه برش می زنیم و در محل مناسبش می چسبانیم.

برای بدنه اصلی کیف، دو مستطیل به ابعاد ۱۷*۲۸ و ۱۷*۲۲ سانتیمتر نیاز داریم، که از پارچه نمدی برش زده و قطعه کوچکتر را روی قطعه بزرگتر قرار می دهیم.

*نکته: این ابعاد برای تبلت مشخصی تعیین شده است، شما می بایست ابعاد کیف را بسته به سایز چیزی که قرار است در آن قرار دهید تعیین کرده و از متصدی دفاتر فنی بخواهید الگو را در مقیاس مورد نظر شما پرینت بگریند. معمولا ابعاد الگو از هر طرف ۱ سانتیمتر بزرگتر از ابعاد موبایل یا تبلتی است که داخل کیف نهایی قرار می گیرد.

پشت قطعه کوچکتر را در قسمت هایی که باید بسته شود، به چسب حرارتی آغشته کنید.

مستطیل کوچک را برگردانده و قسمت های چسب خورده را فشار دهید تا به خوبی به قطعه زیرین بچسبد.

از نوار چسب پارچه ای یک مستطی کوچک با ابعاد تقریبی ۳*۳ سانتیمتر برش زده، دو لایه چسب را از هم جدا رو هر کدام را روی بدنه و درب کیف بچسبانید.

درب کیف را ببندید، سپس صورت روباه را روی درب کیف بچسبانید.

کیف تبلت روباهی ما آماده است؛ می توانید تبلت خود را در آن قرار دهید.

این کیف دوست داشتنی به خاطر جنس نمدی برای فصل پاییز و زمستان بسیار مناسب است. می توانید کیف روباه را در رنگ های توسی، قهوه ای آجری و نارنجی درست کنید. همچنین با اندکی تغییر در فرم اجزای صورت می توانید کیف گربه، خرس و پاندا هم بسازید. ♥


برای تماشای ویدئوی این آموزش و مطالب مفید دیگر به کانال من و هنر در تلگرام بپیوندید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.