صدف های فرم های دوست داشتنی و خیال انگیزی دارند. برخی افراد از جمله خود من به جمع آوری کلکسیون صدف علاقمند هستند. در ایران اگر به شهرهای حاشیه دریا، چه استان های شمالی چه جنوبی، سفر کنید به راحتی می توانید بسته های صدف های ریز و درشت را تهیه کنید. گاه ممکن است بتوانید صدف های برش خورده نیز پیدا کنید. یکی از هزاران خلاقیتی که با این صدف های طبیعی می توانید انجام دهید، زیورآلات صدفی است. استفاده از این زیورآلات در فصول گرم سال خصوصا اگر به کنار دریا بروید حس خوشایندی را برای آدمی ایجاد می کنید. در این آموزش همراه یکدیگر به ساخت گوشواره های صدفی خواهیم پرداخت.

وسایل مورد نیاز:

  • یک جفت صدف برش خورده (یا کامل)
  • یک جفت مهره سنترال با حاشیه طلایی
  • اسپری رنگ طلایی
  • ۲ عدد میخ با سر گرد
  • ۲ عدد قلاب گوشواره طلایی
  • چسب

مراحل ساخت:

ابتدا صدف ها را روی کیسه پلاستیکی یا داخل یک بشقاب یکبار مصرف قرار داده و با اسپری طلایی آنها را رنگ بزنید. بعد از اینکه رنگ یک طرف خشک شد می توانید صدف ها را برگردانده و طرف دیگر را نیز رنگ بزنید. روش صحیح استفاده از اسپری های رنگ نیز روی آنها نوشته شده است.

به کمک انبر مهره های سنترال ( مهره با حلقه اتصال در دو طرف) را به حلقه انتهای یکی از میخ ها متصل کنید. این کار را برای مهره دیگر نیز تکرار نمایید.

مقداری چسب روی یک تکه کاغذ یا چوبی که دیگر به آن نیاز دارید بریزید. با انبر انتهای میخ را محکم نگه دارید.

میخ را کاملا به چسب آغشته کرده و در طول صدف قرار دهید. اگر از چسب ۱۲۳ استفاده می کنید، در این مرحله اسپری همراه چسب را بزنید تا چسب خودش را بگیرد.

بعد از خشک شدن چسب قلاب گوشواره را مستقیم با حلقه خودش و یا به کمک یک حلقه مجزا به سر دیگر مهره سنترال متصل نمایید.

این گوشواره زیبا و رویایی را با اسپری رنگ نقره ای نیز می توانید انجام دهید. که در اینصورت قطعات دیگر یا به اصطلاح خرج کارها نیز باید نقره ای باشند.

این گوشواره زیبا را برای خودتان و یا دوستانتان درست کنید و از روزهای آفتابی لذت ببرید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.