فصل تابستان در راه است و چه چیزی بهتر از فرفره های کاغذی که بتواند یادآور روزهای خوش کودکی در تعطیلات تابستان باشد. شاید دوباره نتوانید مثل کودکی فرفره کاغذی در دست بگیرید و در باد بدوید تا فرفره کاغذی شما بچرخد و یا سرخوشانه آن را فوت کنید، اما با یک جفت گوشواره نوستالژیک فرفره یا آویختن گردنبند آن می توانید نمادی از تابستان و کودکی را زینت خود نمایید.
در این مطلب نحوه ساخت زیورآلات با طرح فرفره کاغذی را با خمیر فیمو آموزش می دهیم. همچنین با خمیر چینی (خمیر گل سازی) نیز می توانید این فرفره های زیبا را بسازید.
برای تهیه خمیر گل سازی به این مطلب و برای خرید آن به فروشگاه اینترنتی من و هنر مراجعه فرمایید.
شاید این آموزش ساده به نظر بیاید ولی کار با خمیر فیمو نیاز به ظرافت خاصی دارد تا کار نهایی تمیز و خوش فرم باشد که با تمرین و ممارست می توانید به این مهارت دست یابید. برای آشنایی بیشتر با خمیر فیمو به این مطلب مراجعه فرمایید.

15-Recovered

وسایل مورد نیاز:

۱. خمیر پلیمر (خیمر فیمو) یا خمیر گل سازی (خمیر چینی) در رنگ دلخواه
۲. وردنه
۳. قیچی
۴. سوزن
۵. حلقه و قلاب گوشواره فلزی
مراحل ساخت:
ابتدا خمیر فیمو با رنگ دلخواه را نرم کرده و با وردنه پهن نمایید. خمیر پهن شده را به شکل مربع برش جدا کرده و مطابق تصویر قطر های مربع را تا کمی مانده به نقطه ثقل آن برش بزنید و لبه ها را برگردانید.

۳-Recovered

۴-Recovered
برای گوشواره ها با نوک سوزن یک سوراخ روی یکی از پره های فرفره ایجاد کنید تا بعد از پخت بتوانید حلقه را از آن عبور دهید.
برای گردنبند نیز سر مفتول را حلقه کنید و سر دیگر را در خمیر فرو کنید.

۶-Recovered
فرفره ها را به مدت ۳۰ دقیقه در فر قرار دهید. جهت آگاهی از نحوه پخت خمیر فیمو به این پست مراجعه نمایید.
پنانچه از خمیر چینی استفاده می کنید فرفره ها را حداقل به مدت ۲۴ ساعت گوشه ای بگذارید تا خشک شوند. خمیر چینی یا خمیر گل سازی به مرور زمان خشک تر و سفت تر می شود.

۸-Recovered

 

این زیورآلات فرفره ای را می توانید برای خودتان درست کنید یا از فروشگاه اینترنتی من و هنر تهیه نمایید، و از تابستان خود لذت ببرید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

نظرات بسته شده اند.