یکی از قسمت های هیجان انگیز نوروز و سال نو، پخت شیرینی است. زمانی که نوبت به تهیه شیرینی می شود یعنی تنها یک قدم بیشتر تا بهار و نوروز نمانده است. اگر تا کنون تجربه این کار شگفت انگیز را نداشته اید باید بگویم هنوز فرصت دارید. در این آموزش می خواهیم طرز تهیه یک بیسکویت رژیمی بدون آرد، بدون شکر، بدون گلوتون که به راحتی و به سرعت آماده می شود را بیاموزیم

مواد لازم:

  • ۱ پیمانه کرم کنجد (کره کنجد؛ کاملا غلیظ باشد)
  • ۳/۴ تا ۱ پیمانه شیرین کننده
  • ۱ عدد تخم مرغ، به خوبی هم زده شده باشد.
  • نمک (اگر ارده شما نمک دارد حذف شود)
  • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
  • ۱/۲ قاشق چایخوری اسانس وانیل
  • ۱/۴ پیمانه دانه کنجد (سفید، سیاه و یا مخلوط هر دو)
  • وانیل

نکته: مطمئن باشید که ارده شما کاملاً غلیظ است وگرنه قادر به گلوله کردن خمیر نخواهید بود. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که از شیرین کننده های مایع استفاده می کنید.

نکته: در این دستور از شکر نارگیل استفاده شده است، اگراندازه ذرات درشت بود می توانید آن را کمی آسیاب کنید تا ریزتر شوند. همچنین می توانید از نیشکر کامل یا شکر قهوه ای استفاده کنید. حتی می توانید از شیرین کننده های مصنوعی مثل زایلیتول، که تحت عنوان شیرین کننده های بدون شکر یا رژیمی در بازار موجود است، استفاده کنید. در صورتی که بخواهید میتوانید از ۱/۲ تا ۲/۳ پیمانه عسل استفاده کنید.

طرز تهیه:

فر را روی ۳۵۰ درجه فارنهایت، ۱۷۵ درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید. روی سینی شیرینی پزی را کاغذ روغنی قرار دهید و کنار بگذارید.

در یک کاسه متوسط ارده، شیرین کننده ، تخم مرغ زده شده، جوش شیرین و وانیل را هم بزنید تا به شکل خمیر درآید.

از خمیر کمی بردارید (در این آموزش از یک قاشق غذاخوری برای مقیاس استفاده شده است)، گلوله کنید و در دانه های کنجد بغلتانید، سپس با فاصله روی سینی فر بچینید.

زمان تقریبی پخت بین ۹ تا ۱۱ دقیقه است که در فرهای مختلف متفاوت است، برای اینکه شیرینی های شما نسوزد مدام آنها را چک کنید. اجازه دهید بیسکویت ها کاملاً خنک شوند سپس آنها را از سینی جدا کنید. اگر قبل سرد شدن آنها را جدا کنید به راحتی می شکنند.

بیسکویت های شما آماده اند؛ نوش جان!

ترجمه: متین تابان شمال

ویرایش و ترکیب بندی: بنفشه قلیزاده

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.