هر چه به شب یلدا نزدیک می شویم برنامه های میهمانی ها شکل می گیرد. برای زیباتر شدن در میهمانی های شب یلدا یک طراحی ناخن خاص همین شب بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در این آموزش نمونه طراحی ناخن هندوانه را مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد.

وسایل مورد نیاز:

  • لاک ناخن در رنگ های سبز پر رنگ، سبز کمرنگ، قرمز ملایم
  • لاک مشکی مخصوص طراحی
  • سوزن
  • چسب مخصوص طراحی ناخن یا چسب نواری

مراحل اجرا:

ابتدا کل ناخن را با لاک سفید پوشش دهید. بعد از خشک شدن لایه سفید، یک تکه چسب را به شکل هلال برش بزنید و روی ناخن قرار دهید به صوری که قسمت نازکی از بالای ناخن بیرون بماند. سپس با لاک سبز قسمت بیرون مانده را پوشش دهید.

بعد از خشک شدن نیمه دیگر چسب را با فاصله ۲ میلیمتر از نوار سبز، بالای ناخن بچسبانید و قسمت های بیرون مانده ناخن را به رنگ قرمز لاک بزنید.

بعد از خشک شدن، با لاک مشکی مخصوص طراحی، هسته های هندوانه را روی قسمت قرمز ناخن طرح بزنید. برای اینکه نقطه های مشکی کاملا شکل اشکی و مشابه هسته هندوانه شود می توانید از نوک سوزن استفاده کنید.

و در نهایت با برق ناخن یک لایه پوشش یکدست روی ناخن ایجاد کنید.

با کمی خلاقیت می توانید ناخن های دیگر را مطابق تصویر زیر به شکل پوست هندوانه نیز طراحی کنید.

یلدا مبارک!

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.