اگر شما از آن دسته آدم هایی هستید که ترجیح می دهید برای هدیه دادن از هنر و خلاقیت خودتان نیز بهره ببرید و همیشه به دنبال یک ایده هیجان انگیز جدید هستید تا آن را امتحان کنید، این مطلب برای شماست. برای شما نمونه های جذابی از کارت پستال با موضوع ولنتاین تهیه کرده ایم که به راحتی می توانید وسایل مورد نیاز آنها را از فروشگاه های لوازم التحریر خریداری و آنها را با خلاقیت و هنر خودتان بسازید؛

 

۱. کاغذ کادوهای طرحدار با رنگ های شاد را روی مقوا بچسبانید و به شکل قلب ببُرید، دور قلب ها را با شعله شمع کمی بسوزانید تا حالت قدیمی پیدا کند. سپس آنها را روی یک مقوای کاهی رنگ بچسبانید.

 

1

 

۳. کاغذ کادوهای طرحدار زیبا را انتخاب کنید و به شکل مربع های کوچک ببُرید. با تا کردن اضلاع مربع آنها را به شکل پاکت نامه در آورید. می توانید داخل هر پاک یک پیام عاشقانه کوتاه بگذارید.

 

2

 

۳. کاغذ گراف گرم بالا (ضخیم) را به شکل مربع ببُرید و با تا کردن اضلاع آنرا به شکل پاکت نامه درآورید. روی آن یک روبان ببندید و با استیکرهای قلب آنرا تزئین کنید.

 

3

 

۴. کاغذهای رنگی در رنگهای رنگین کمان را به شکل قلب های کوچک برش بزنید و آنها را روی کاغذ به شکل ریسه بچسبانید . چسب را خیلی کم و فقط در قسمت وسط قلب استفاده کنید تا لبه های قلب مثل بال پروانه باز باشد. سپس قلب های را برای تزئین روی مقوا با چرخ خیاطی دوخت کنید.

 

4

 

۵. قلب های صورتی و قرمز در اندازه های متنوع روی کاغذ رنگی بکشید و با قیچی ببرید. روی کاغذ گراف گرم بالا (ضخیم) یک جعبه با دربِ باز را نقاشی کنید و با قیچی آنرا جدا کنید. داخل جعبه به شکل یک لوزی ترسیم شده است. دو ضلع پایینی لوزی را با کاتر برش بزنید طوری که قلب ها بتوانند داخل آن بروند. سپس قلبهای کوچک را به طوری که انگار از جعبه بیرون ریخته اند بچشسبانید.

 

5

 

۶. روی مقوا طرح مستطیل با لبه های گرد را خالی کنید. دو تکه طلق شفاف که کمی بزرگتر از این مستطیل باشد را ببُرید، بین دو ورق طلق قلب های خوشرنگ که از قبل بریده اید را قرار دهید و دورتادور طلق ها را به هم بچسبانید.

حالا مستطیل طلقی را زیر مستطیل لبه گردی که روی مقوا بریده بودید بچسبانید و مقوا را روی کارت پستال فیکس کنید.
برای درست کردن درب بطری، یک ورق فویل آلومینیوم را روی مقوا بچسبانید و طرح درب بطری را روی آن ترسیم و برش دهید. حالا انگار قلب های رنگارنگ داخل یک بطری شیشه ای تکان می خورند.

 

6

 

روز عشق مبارک!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.