طبق تقویم چینی هر سال با نماد یک حیوان شناخته می شود. تعداد این نمادها ۱۲ عدد می باشد که در سال نو ایران نیز از این نمادها استفاده می شود. نماد سال ۱۳۹۵ حیوان میمون می باشد. ما ایرانیان هر سال بسته به نماد حیوان آن سال، خلاقیت ها و ایده هایی را در چیدن سفره هفت سین، تزئین خوراکی و شیرینی ها و …  به کار می بریم. در این مطلب ایده های خلاقانه متنوع با موضوع میمون در نظر گرفته شده اند که با اجرای آنها می توانید هیجان روزهای خاطره انگیز نوروز را بیشتر نمایید.

 

جعبه هدیه میمون

الگوی زیر را روی مقوا پرینت رنگی بگیرید، دور تا دور طرح و دو خط عمودی بالا و پایین را با قیچی برش دهید و تا کنید.

 

جعبه هدیه

 

همچنین با مقوا می توانید جعبه های معمولی را به شکل میمون تزئین نمایید:

 

monkey-pillow-box-800x800

تزئین ظرف میوه

الگوی زیر را روی مقوا پرینت گرفته و برش دهید. سپس مطابق تصویر دم و پاهای میمون رو دور میوه موز بپیچید و برای تزئین ظرف میوه به کار ببرید.

 

۲

 

 

میمون با سیخ چوبی

با توجه به متریال هایی که در دسترس دارید صورتک میمون بسازید و روی سیخ های چوبی متصل نمایید. این سیخ های تزئینی را می توانید برای تزئین ظرف میوه، ظرف شیرینی، سبزه، گلدان گل و حتی برای هدیه به کودکان در دید و بازدید های نوروزی استفاده نمایید.

نمونه نمدی:

 

 

نمونه مقوایی:

 

 

کارت پستال دست ساخت با طرح میمون

 

 

بیسکوییت رویال آیسینگ با طرح میمون

این بیسکوییت های هیجان انگیز را در خانه بپزید  و در بسته های زیبا به کودکان هدیه دهید. همچنین می توانید آنها را به عنوان تزئین در ظرف شیرینی قرار دهید.

 

 

پاپ کیک به شکل میمون

بعد از درست کردن توپک پاپ کیک از دو عدد دراژه برای گوش های میمون استفاده کنید و سپس با شکلات و آیسینگ صورتک میمون را نقاشی کنید.

 

 

تزئین کاپ کیک با فوندانت به شکل میمون

 

 

طراحی ناخن

 

 

گوشواره میمون

این گوشواره بامزه را می توانید به راحتی با خمیر گل چینی یا خمیر فیمو بسازید.

 

monkey-and-banana-shaped-polymer-clay-dangle-earrings-dotoly

 

تزئین عیدی

با استفاده از نمد یا مقوا صورتک میمون را بسازید و از همان جنس یک حلقه کوچک به پشت صورتک متصل نمایید. با لوله کردن اسکناس های عیدی و قرار دادن آنها داخل حلقه، عیدی های نوروز ۹۵ را خلاقانه هدیه دهید.

 

 

زیرلیوانی میمون

یک ایده ساده و خلاقانه با قلاب بافی، برای بافت زیرلیوانی میمون

 

با اجرای این خلاقیت ها روزهای آخر سال را هیجان انگیزتر سپری کنید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.