۲۲ آپریل را روز جهانی زمین نام نهاده اند. ۲ اردیبهشت مصادف با روز زمین است. این روز را از این جهت روز زمین نامگذاری کرده اند تا افراد را با مباحث محیط زیستی آشنا کنند. در مجله اینترنتی من و هنر همواره سعی کرده ایم آموزش های هنری مرتبط با هنر بازیافت را در فهرست مطالب آموزشی بگنجانیم. برای دسترسی به این آموزش ها کافی است عبارت “بازیافت” را در قسمت جستجوی صفحه اول مجله اینترنتی من و هنر وارد نمایید. ولیکن این در مطلب به ایده های خلاقانه برای درست کردن محصولات دست ساخت خواهیم پرداخت. قطعا دیدن خلاقیت های هنری مرتبط با کره زمین و اینکه با این ایده چه کارهایی می شود کرد، جالب خواهد بود. با ما همراه باشید.

کارت پستال با ایده کره زمین که می توانید با عبارت “تو دنیای منی” آنرا برای هدیه به دوستان نیز استفاده کرد.

کیف کره زمین که می توانید به راحتی با نقاشی روی پارچه آن را بدوزید.

گوشواره زمین؛ این گوشواره ها را می توانید با خمیر فیمو، کاغذ نقشه، برش لیزری چوب و یا کره زمین پلاستیکی که به شکل جاکلیدی در بازار به فروش می رسد بسازید.

اگر اهل قلاب بافی هستید می توانید کره زمین را در سایز کوچک یا بزرگ ببافید و به عنوان دکوری یا کوسن در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید. یک نمونه کلاه با پم پم کره زمین نیز در نمونه ها آمده است؛

شماره دوزی؛ شماره دوزی کره زمین را می توانید در سایز بزرگ در کارگاه  سوزن دوزی بدوزید و به دیوار بیاویزید، و یا در سایز کوچک به عنوان سنجاق سینه آن را تهیه نمایید که الگوی شماره دوزی آن نیز در ادامه آمده است.

کوکی و بیسکوییت کره زمین؛ این کوکی ها را با رنگ کردن خود خمیر کوکی، و یا با تزئین رویال آیسینگ و فوندانت می توانید تهیه نمایید.

دکوراسیون؛ در اکثر خانه ها کره های جغرافیایی از دوران مدرسه به جا مانده است. این کره های جغرافیایی را به زیبایی می توانید در دکوراسیون منزل استفاده کنید؛

کوسن کره زمین؛

زیرلیوانی کره زمین؛

دستبند کره زمین؛ با استفاده از قاب های برنزی و سایر وسایل ساخت زیورآلات، دستبند رزینی کره زمین بسازید:

گردنبند کره زمین؛ که با خمیر فیمو ساخته شده است. می توانید با همان تکنیک قاب برنزی و رزین گردنبندهای کره زمین بسازید.

توپک نمدی؛ آموزش ساخت توپک نمدی را در این مطلب بخوانید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.