فصل بهار و تابستان باید به سراغ جعبه کوچک زیورآلات رفت. هوای خوب و دورهمی های دوستانه فرصت بسیار مغتنمی است برای استفاده از زیورآلات هایمان. با ذوق و خلاقیت و کمی وسایل ساده و در دسترسی می توانید زیورآلات خاص و متفاوت و البته مطابق روحیات خودتان بسازید. یکی ازوسایل ساخت زیورآلات منگوله ها هستند. منگوله ها می توانند نخی، چرمی یا از هر جنس دیگری باشند. در مطلب ” آموزش ساخت گوشواره با منگوله نخی ” نحوه ساخت یک منگوله نخی را می خوانید. در ادامه این مطلب ایده های بسیار جالب و خاص برای ساخت انواع زیورآلات با منگوله را همراه هم مشاهده می کنیم.

می توانید با ترکیب سنگ های رنگی و خرج کارهای طلایی یک گردنبد بلند رو مانتویی درست کرده و برای پلاک وسط آن یک منگوله بزرگ شاد درست کنید.

سنگ های طبیعی که می توانید آن ها را از مراکز فروش وسایل ساخت زیورآلات تهیه کنید را به عنوان یک مهره سنترال (مرکزی) زیبا قبل از منگوله ها به گردنبند خود وصل کنید.

از نمونه های خلاقانه زیر هم می توانید بهره ببرید؛

 

می توانید با استفاده ازنوارهای تریشه و یا نوارهای باریک چرم هم منگوله بسازید و با خلاقیت خود گردنبند های زیبا بسازید.

 

رشته های بلند چرم انتخاب کرده و انتهای آن ها را با سنگ یا مهره های چوبی رنگی رنگی تزئین کنید.

با استفاده از رشته های سنگ ریز یا منجوق های شیشه ای و پلاستیکی و رنگی رنگی  هم می توانید منگوله بسازید.

 

همچنین می توایند از ترکیب منگوله های سنگی و نخی استفاده کنید.

از پر هم می توانید برای ساخت این منگوله های جذاب استفاده کنید

گوی های ژاپنی (گوی سرامیکی با طرح گل) و یا مهرهای چوبی رنگ شده هم یک انتخاب خلاقانه و جذاب هستند.

 

مدل های خلاقانه ساخت گوشواره با منگوله؛

 

با استفاده از خرج کارهای زیبا و منگوله می توانید آویزهای کیف زیبا یا جاکلیدی متنوع هم بسازید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.