مطمئنا همه با میوه کاج آشنا هستید. یک میوه با پولک های چوبی که دانه های بالداری بین پولک هایش نهفته است. شکل اعجاب انگیز و زیبای این میوه که البته مثل میوه های معمولی قابل خوردن نیست، نمی گذارد که خیلی راحت از کنارش رد شوید؛ اگر جایی یک میوه کاج ببینید قطعا آن را بر می دارید و گوشه ای از اتاق می گذارید. میوه های کاج در اندازه های بسیار متنوعی هستند؛ دانه بعضی از کاج ها نیز خوراکس هستند. به شخصه یکی از همان هایی هستم که اگر جایی درخت کاج باشد چشمانم روی چمن ها می دود که اگر میوه کاج دیدم آن را بردارم. اگر شما هم عاشق جمع کردن کلکسیون میوه های کاج هستید در این مطلب ایده های خلاقانه زیادی برای خلق آثار هنری با آنها تدارک دیده ایم.

با استفاده از میوه کاج درسته یا برش هایی از آن می توانید عروسک های خلاقانه برای خودتان یا کودکان بسازید.

 

قسمت بالای میوه کاج را با اره یا قیچی باغبانی ببرید، شمع وارمر را با پولک های چوبی میوه کاج دورچین کرده و روی کاج بدون سر بچسبانید. این یک جاشمعی زیبا و رویایی است.

همچنین می توانید از کاج های کوچک و بزرگ در شمع آرایی و شمع سازی نیز استفاده کنید.

 

مربیان مهدکودک می توانند با میوه کاج و کمی رنگ و وسایل کاردستی، پروژه های هنری هیجان انگیزی را برای بچه ها ترتیب دهند.

میوه کاج را می توان در ساخت انواع آویزها و دریم کچرهای تزئینی استفاده کرد.

میوه کاج عطر خوشایندی دارد که برای یک آویز ستاره ای با چوب دارچین مکمل خوبی خواهد بود.

در ادامه نمونه های چشم نوازی از کاربرد میوه کاج در دکوراسیون داخلی را می بینید؛ ساخت لوازم دکوری، تزئین میز، آویزهای تزئینی و … . این ایده ها می تواند برای دکوراسیون کافه ها و فروشگاه های هنری بسیار پر کاربرد باشد.

رنگ کردن میوه کاج به دو صورت می تواند انجام گیرد؛

  1. اگر می خواهید تمام قسمت های میوه کاج یکدست رنگی شود، یک سیخ چوبی را به انتهای میوه کاج چسبانده و آنرا در ظرف رنگ قوطه ور کنید. سپس سیخ چوبی را از جایی آویز کنید تا رنگ های اضافه ریخته و میوه کاج خشک شود.
  1. اگر می خواهید فقط سر پولک های میوه کاج رنگی شود، با استفاده از یک قلموی درشت پهن، رنگ را روی پولک ها بمالید.

میوه کاج را می توان برای تزئین و بسته بندی هدایا نیز به کار برد؛ انواع بسته بندی هدیه، جعبه هدیه و دسته گل.

از میوه های کاج کوچکتر برای ساخت انواع زیورآلات می توان بهره برد:

 

برای میهمانی های دوستانه که تم های خاص و جالب تعیین می شود، می توان با میوه های کاج تاج های زیبایی ساخت:

امیدوارم این مجموعه خلاقانه جرقه هایی را در ذهن شما زده باشد و اگر قبلا از کنار میوه های کاج بی خیال رد می شدید، اکنون مشتاقانه به جمع آوری آنها و خلق هنرهای جذاب و کاربردی بپردازید.

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.