تخم مرغ اسکاتلندی در حین اینکه غذایی سریع و با ارزش غذایی بالاست، بافت و ظاهری بسیار زیبا و شکیل دارد. با طراحی و پرزانته خلاقانه در ظرف می توانید این غذا را فوق العاده جلوه دهید. شاید درست کردن این غذا ساده به نظر بیاید نکاتی اساسی دارد که باید به دقت انجام شوند.

 

۸

 

مواد لازم؛

پیاز کوچک ۱ عدد
سیر ۱ حبه
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
تخم مرغ ۶ عدد
نمک، آویشن، پودر فلفل سفید به مقدار مورد نیاز
عسل ۱ قاشق مرباخوری
آرد
پودر سوخاری
کاغذ روغنی

۱

ابتدا، پیاز کوچک نگینی خرد کرده و همراه سیر له شده در روغن بریزید. مراقب باشید سیر نسوزد. زیرا طعم تلخی به غذا خواهد داد. زمانیکه مرحله سرخ کردن تمام شد آنها را کناری بگذارید تا خنک شوند.
گوشت چرخ کرده، نوک انگشت فلفل سفید، نمک، مقدار کمی عسل، نوک انگشت فلفل قرمز را به خوبی با دست (با استفاده از دستکش) مخلوط کنید.
سپس مخلوط را با سلیفون پوشانده به مدت ۲۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید و اجازه دهید تا طعم ادویه ها به خورد گوشت برود.

 

۲

 

در این فاصله، ۴ عدد تخم مرغ را داخل آبی که در حال جوش است بگذارید و به مدت ۵ دقیقه روی شعله بگذارید. در این حالت تخم مرغ شما عسلی و نرم خواهد شد. اگر تخم مرغ کاملا پخته دوست دارید مدت زمان را به ۹ دقیقه افزایش دهید. سپس تخم مرغ ها را خارج کنید داخل کاسه آب یخ بگذارید. تا زماینکه تخم مرغ ها کاملا سرد شوند.

 

۳

 

۲ عدد تخم مرغ را در کاسه ای به هم بزنید و در کنار کاسه آرد و کاسه پودر سوخاری قرار دهید. پودر سوخاری را خودتان نیز می توانید درست کنید اما طعم و مزه پودر سوخاری کارخانه ای را نخواهد داشت. در این مورد می توانید طبق سلیقه خودتان عمل کنید.

 

۴

 

پوست تخم های آب پزی که سرد شده اند را جدا کنید. یک چهارم گوشت را روی کاغذ روغنی پهن کنید. یک عدد تخم مرغ را وسط آن گذاشته و با کمک کاغذ روغنی گوشت را دور آن رول کنید. (کاغذ نباید با گوشت دور تخم مرغ پیچیده شود. فقط کمک می کند تا گوشت وا نرود.) این کار را برای هر ۴ تخم مرغ آب پز انجام دهید تا گلوله های تخم مرغ اسکاتلندی آماده شوند.

 

۷

 

گلوگه ها را تک تک داخل آرد غلط دهید، سپس داخل تخم مرغ هم زده و در نهایت داخل پودر سوخاری. سپس به مدت ۱۵ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

در این میان روغن را روی شعله خوب داغ کنید. گلوله ها را به آرامی داخل روغن داغ ببرید و به مدت ۷ الی ۹ دقیقا سرخ کنید.

در حین سرخ شدن مراقب رنگ تخم مرغ اسکاتلندی باشید تا نسوزند. در نهایت تخم مرغ های اسکاتلندی را با یک سالاد خوشمزه سرو کنید.

11

نوش جان!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.