آلبالو پلو یکی از غذاهای فصلی است که با آمدن فصل تابستان و آلبالوی تازه به بازار بسیاری از خانواده های ایرانی آن را پخت می کنند. این غذا بیشتر در مجالس مهمانی و جشن ها تهیه می شود. پخت این غذا شاید سخت به نظر بیاید اما شاید باورتان نشود حتی کسانی که برای اولین بار می خواهند برنج ایرانی بپزند هم می توانند یک آلبالو پلوی خوب و مجلسی درست کنند.

این غذا مختص کسانی است که به غذاهای شیرین علاقه دارند. اما با کم کردن مقدار شکر مصرفی می تواند طعم ملس رو به ترش هم داشته باشد. این غذا با گوشت قرمز یا مرغ زعفرانی سرو می شود. اگر هم رژیم گیاهخواری داشته باشید می توانید آن را با ورقه های بادمجان سرخ شده میل کنید.

مواد لازم برای ۸ نفر:

  • برنج خیسانده ۶ پیمانه
  • آلبالو (بدون دم و هسته) ۱ کیلوگرم
  • شکر ۳-۴ پیمانه ( برای طعم ملس تر می توانید از مقدار شکر بکاهید)
  • زعفران دم کرده غلیظ
  •  روغن، نمک به مقدار لازم

طرز تهیه:

آلبالو و شکر را به همراه ۲ پیمانه آب روی آتش ملایم قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بجوشانید. سپس دیگ را از روی آتش برداشته اجازه دهید خنک شود.

به کمک آبکش آلبالو و شهد را جدا کنید.

برنج را در آب و مقداری نمک بجوشانید. نرمی برنج را مدام تست کنید؛ زمانیکه ناخن بدون اینکه برنج را بشکند در آن فرو رفت دیگه را از روی آتش برداشته و برنج را آبکش کنید.

کف دیگه مقداری روغن بریزید و با مقداری روغن و آب زعفران مخلوط کنید. روی آن برنج سفید بریزید تا به اندازه ۲ بند انگشت از کف قابلمه بالا بیاید.

لایه لایه مقداری آلبالو و برنج سفید بریزید.

در پایان مقداری آب زعفران، مقداری از شهد آلبالو و اگر به پلوی چرب علاقه دارید روغن مایع روی برنج بریزید.

با انتهای قاشق چند سوراخ عمقی لابه لای برنج ها ایجاد کنید تا بخار به راحتی خارج شود و پلو شفته نشود.

درب قابلمه به همراه دم کنی را بگذارید.

حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه دیگ را روی آتش متوسط بگذارید. درپایان برای ۲-۳ دقیقه شعله را زیاد کنید تا تهدیگ ببندد.

برنج را در بشقاب سرو کنید و با مقداری شهد آلبالو و خلال پسته آن را تزئین کنید.

نوش جان!

تصاویر Mypersiankitchen

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

ارسال نظر