بیسکوییت های فانتزی برای پذیرایی از میهمانان و همچنین برای هدیه دادن بسیار مناسب هستند. خصوصا اگر با شکل و شمایل خلاقانه و زیبا بسته بندی و ارائه شده باشند. بستن یک روبان و پیغام دوستانه روی یک کارت کوچک روی کیسه های بیسکوییت آنها را هیجان انگیزتر نیز خواهد کرد.

بیسکوییت جغدی که در این آموزش برای شما ارائه خواهیم کرد به خاطر دستور پخت سریع و راحت، شکل هیجان انگیز و دوست داشتنی و عطر خوش کره، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

برای برش دادن خمیر فقط به یک کوکی کاتر (کاتر بیسکوییت) دایره ای نیاز داریم و برای درست کردن ظاهر جغد به هیچ وسیله خاص دیگری نیاز نخواهیم داشت. با کمی خلاقیت هنری و مغز بادام جغدهای زیبا و بی نظیری خواهیم داشت.

مواد لازم:

کره ۲۳۰ گرم
شکر یک پیمانه + ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ یک عدد
عصاره وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
آرد ۳ پیمانه
نمک ۱/۳ قاشق چای خوری
چیپس شکلات (شکلات های کوچک دایره ای)
بادام درختی کامل
خلال بادام ۱/۲ پیمانه
پودر کاکائو به مقدار لازم برای تزئین
کاغذ روغنی

دستور پخت:

۱. کره و شکر را به خوبی ترکیب کنید تا زمانیکه که کاملا همگون شوند. مراقب باشید که بیش از حد مخلوط را هم نزنید چرا که موقع پخت بیسکوییت ها وا خواهند رفت.
۲. تخم مرغ و عصاره وانیل را اضافه و مجددا مخلوط کنید.

۳.در یک کاسه دیگر آرد و نمک را چند بار الک کنید تا به خوبی ترکیب شوند و سپس به ترکیب قبل اضافه کنید و هم بزنید تا اثری از تکه های کره یا آرد به هم چسبیده باقی نماند و مخلوط همگون شود. خمیر نهایی باید طوری باشد که بتوانید آنرا گلوله کنید. اگر خمیر ترک خورد یک قاشق چایخوری آب یخ به آن اضافه کنید تا قابلیت گلوله شدن را داشته باشد.
۴. کاغذ روغنی را پهن کنید، مقدای از خمیر را روی کاغذ گذاشته و رویش را با کاغذ روغنی دیگری بپوشانید. نیمه دیگر خمیر را بین دو کاغذ روغنی گذاشته و آنرا با وردنه پهن کنید سپس خمیر را به همان شکل همراه کاغذها داخل کیسه پلاستیکی بپیچید و به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید.
۵. بعد از یک ساعت خمیر را از یخچال خارج کرده، کاغذها را بردارید و با ورنه کمی آنرا نازکتر کنید تا ضخامت مناسب برای بیسکوییت را داشته باشد(حدود ۴ میلیمتر) سپس سطح روی آنرا با  مقدار بسیار اندکی آرد آغشته کنید. دقت کنید که آرد آنقدر کم باشد که سفیدی آرد روی سطح بیسکوییت قابل دیدن نباشد.

۶.خمیر را با کاتر بیسکوییت دایره ای برش بزنید، این دایره ها بدن جغدها هستند. مراقب باشید تا خمیر ترک نخورد، اگر نه بعد از پخت بیسکوییت به کلی نابود خواهد شد.

۱

۷. از مقدار خمیری که کنار گذاشته بودید، توپک های کوچکی درست کنید و جای چشم های جغد بگذارید. یک چیپس شکلات دایره ای وسط هر توپک بگذارید و به آرامی فشار دهید. اینها چشم های جغد هستند.
۸.یک بادام درختی کامل را بین دو چشم بگذارید و باز هم به آرامی به داخل خمیر فشار دهید.

۲
۹. با فشار آرام کاتر بیسکوییت دایره ای روی بدن جغد دو کمان به شکل بالهای جغد حک کنید و با چاقو هاشور های شطرنجی ایجاد کنید. فقط مراقب باشید که بیسکوییت را نبرید. سپس روی بال های را با پودر کاکائو رنگی کنید.
۱۰. خلال های بادام را به شکل پنجه های جغد در قسمت پایین دایره قرار دهید.

۳
۱۱. مجددا به مدت ۳۰ دقیقه بیسکوییت ها را در یخچال بگذارید. این کار باعث می شود بیسکوییت های شما حین پخت بسیار ترد و لذیذ شوند.
۱۲. در مدتی که بیسکوییت ها در یخچال هستند فر را روشن و روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید تا به خوبی گرم شود. سپس بیسکوییت ها را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل فر بگذارید. از روی بلند شدن عطر خوش بیسکوییت و یا قهوه ای شدن خلال بادام ها می توانید متوجه شوید که بیسکوییت ها پخته شده اند.
۱۳. بعد از پخت کامل، بیسکوییت ها را از فر خارج کرده و به مدت ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا خنک شوند.
می توانید بیسکوییت های جغدی را جداگانه داخل کیسه های سلیفونی بسته بندی و درب کیسه ها را با روبان و کارت های کوچک جهت هدیه به دوستان و میهمانان تزئین کنید.

۴
نوش جان!

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.