یکی از ارکان اصلی سفره هفت سین نوروز ایرانی، سبزه می باشد که از سبز کردن دانه های گندم حاصل می شود. بعضی افراد در کنار سبزه گندم، دانه های ماش، عدس و تخم شاهی (ترتیزک) را نیز به دلیل فرم زیبای برگ هایشان، در ظرف های دایره، مربع یا مستطیل سبز می کنند. در این مطلب چند راه خلاقانه برای سبز کردن سبزه به شما پیشنهاد خواهیم داد تا محیط منزل خود را در ایام نوروز برای میهمانی ها به گونه ای متفاوت با سبزه آرایش کنید.

گندم را در باکس های چوبی قرار دهید و از آن برای دکور میز غذاخوری، طاقچه شومینه، بوفه و … استفاده نمایید.

d

سبزه را همچنین می توانید در پوسته تخم مرغ سبز کنید تا با تخم مرغ رنگی های سفره هفت سین نیز هماهنگی داشته باشد. با چسباندن نخ کنفی یا روبان های زیبا می توانید پوسته های را جلوی پنجره یا روی دیوار آویز کنید.

f h l

سبز کردن سبزه در بطری های شیشه ای، یا گلدان های بزرگ بلوری نیز زیبایی خاصی در دکوراسیون منزل و سفره هفت سین ایجاد خواهد کرد.

چیدمان سبزه و تخم مرغ های رنگی را با هم ترکیب کنید. راه های خلاقانه ای برای این کار وجود دارد:

i n k

فنجان های قدیمی ظرف های فوق العاده ای برای سبز کردن سبزه می باشند.

q

 

گل های ریز و خوش عطر را روی سبزه قرار دهید تا یادآور دشت های پر گل باشد.

p

بذرها را می توانید به شکل دلخواه روی خاک بریزید تا پس از سبز شده، سبزه به همان شکل بروید. می توانید آن را به شکل دست افراد خانواده سبز کنید.

c

سبزه ها را داخل گلدان های زیبا بکارید.

o

شمع های کوچک را لابه لای سبزه قرار داده و در گوشه های منزل روشن کنید.

e

نوروزتان سبز!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.