از آنجایی که هنر به ابتدایی ترین شکل از دوران انسان نخستین تا به امروز با زیرشاخه های متنوعش، همواره همراه انسان بوده است، و در عصر حاضر که تکنولوژی پیوندی ناگسستنی با بشر دارد هنر نیز به این دنیا راه یافته است و از بشر فاصله نگرفته است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا در این هارمونی زیبای تکنولوژی و هنر وارد شده و اپلیکیشن های هنری را به شما معرفی کنیم.

پیشتر درباره هنر درمانی یا آرت تراپی مقاله ای در مجله اینترنتی من و هنر ارائه داده ایم که در می توانید در اینجا مطالعه نمایید. به آرت تراپی اشاره کردیم، چون اپلیکیشن هایی که در این مطلب معرفی خواهیم کرد ارتباط کاملا مستقیم با هنردرمانی یا آرت تراپی دارند.

یکی از روش های هنردرمانی کار با رنگ است. رنگ آمیزی به انسانی که احساساتش در تلاطم است کمک می کند تا با زبان رنگ احساسات سردرگم خود را از ذهن بیرون بریزد. همچنین روند تکمیل نقاشی به آرامش بیشتر فرد کمک می کند.

در واقع احساسات شما؛ ترس، خشم، نا امیدی و … به زبان رنگ ها ترجمه شده و از ذهن شما خارج می شوند. در این مطلب به معرفی اپلیکیشن هایی خواهیم پرداخت که با همین هدف طرح های رنگ آمیزی مخصوص بزرگسالان را ارائه داده اند و شما با انتخاب رنگ و رنگ آمیزی کردن طرح ها، از طریق هنردرمانی به آرامش خواهید رسید.

این اپلیکیشن یا اپ ها را با عناوین مختلف مانند Mandala Coloring، Colorify، Coloring for adults ، رنگ آمیزی برای بزرگسالان و امثال این ها می توانید در اپ استور یا بازار جستجو کرده و برای گوشی های iOs یا اندروید نصب نمایید.

 

قالب کلی این اپ ها بدینگونه است که چندین طرح آماده دارند و شما با انتخاب طرح مورد نظر به قسمت رنگ آمیزی منتقل می شوید.

پالت های رنگ متنوع در اختیار شما قرار می گیرند تا رنگ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایید.

معمولا این اپ ها قابلیت Zoom کردن را دارند تا برای نقاط ریز طرح، رنگ آمیزی به راحتی صورت گیرد.

انتخاب رنگ و طرح، علاوه بر اینکه می تواند ذهن شما را از موضوعات استرس آور دور کند، بلکه با نظم دادن به ذهن ناخودآگاه، به بهتر فکر کردن درباره مسئله ای به شما کمک نیز می نماید.

در هر سن و سال و هر موقعیتی که هستید، دانلود و نصب یه نمونه از این اپلیکیشن های رنگ آمیزی برای بزرگسالان را به شما پیشنهاد می کنیم.

تجربیات خود از رنگ آمیزی و هنر درمانی با این اپلیکیشن ها را در قسمت کامنت با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.

نظرات

  • بنفشه قلیزاده
   پاسخ

   درود
   ابتدا می بایست اپلیکیشن بازار را روی گوشی اندروید نصب داشته باشید و از آن طریق این اپلیکیشن های رنگ آمیزی را روی گوشی نصب کنید، اگر گوشی آیفون دارید می ایست از گزینه app store این اپلیکیشن را روی گوشی دانلود و نصب نمایید.
   این اپلیکیشن یا اپ ها را با عناوین مختلف مانند Mandala Coloring، Colorify، Coloring for adults ، رنگ آمیزی برای بزرگسالان و امثال این ها می توانید در اپ استور یا بازار جستجو کرده و برای گوشی های iOs یا اندروید نصب نمایید.

ارسال نظر