کلیدهای کهنه را دور نریزید. حتی کلید هایی که خیلی قدیمی نیستند و شکل امروزی دارند را هم می توان با خلاقیت های ظریف هنری به اشیا دکوری یا کاربردی خوبی تبدیل کرد. یادم هست جایی خواندم “در دنیا هیچ چیز کاملا غلطی وجود ندارد، حتی ساعت خراب هم دو بار در روز زمان درست را نشان می دهد.”

در این مطلب عکس ها و ایده های جامعی برای بازیافت کلید های کهنه به شکل آثار هنری گردآوری کرده ایم که بعد از دیدن آنها به سرعت به دنبال کلید های قدیمی تان خواهید رفت. خیلی ها از کمد مادربزرگ ها یا خانه های قدیمی شان کلید ها و قفل ها را به یادگار نگاه داشته اند، و شاید فقط گاهی که فرصتی دست دهد به سراغشان بروند. با ایده هایی که در این پست خواهید دید خاطره های شما به لوازمی تبدیل خواهند شد که هر روز می توانند یادآور خاطرات شما نیز باشند.

حتی برای کلید های جدید و امروزی که آنقدرها خاطره ساز نبوده اند هم ایده های خوبی داریم.

کلیدهای قدیمی را می توانید به صورت تکی یا گروهی به تابلوهای دلفریب و زیبا برای تزئین دیوار منزل، فروشگاه های هنری یا کافه های استفاده کرد؛

این تابلو ها را می توان به قاب عکس نیز تغییر کاربری داد:

از یک تکه چوب کهنه و تعداد کلید قدیمی می توان تابلوی آویز کلید ساخت؛ این سبک کارها در دکوراسیون سبک راستیک یا روستایی متداول است.

استفاده های دیگری از کلید ها در دکوراسیون، شامل؛ آویز دیواری، گلدان، جا شمعی و …

کلیدهای کهنه خصوصا با فرم های قدیمی و Vintage می توانند به عنوان یک مهره، آویز یا پلاک خاص در ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه نمونه هایی از گردنبند و دستبند با کلید را مشاهده خواهید نمود:

اگر در زمینه هنری چرم و سراج سنتی فعالیت دارید، برای شما ایده های خوبی برای ساخت جلد سررسید، و کیف های چرم داریم. کلیدهای قدیمی در این موارد می توانند هم به عنوان تزئین و هم به عنوان قفل درب کیف و کتاب چرم استفاده شوند.

لزوما نباید جنس این کارها چرم باشد، این ایده فوق العاده و خاص را می توانید برای کارهای پارچه ای هم اجرا نمایید.

با استفاده از کلید های قدیمی و کهنه می توانید کارت پستال، هدایا و گیفت های یادبود جالبی هم بسازید:

از کلید های قدیمی تان نهایت استفاده و لذت را ببرید!

The following two tabs change content below.
بنفشه قلیزاده (متولد ۴ تیر ۱۳۶۶ در رشت)، فارغ التحصیل رشته معماری است. علاقه همیشگی وی به هنر باعث شد تا پس از اتمام تحصیلات آکادمیک، در زمینه ساخت مجسمه شروع به فعالیت نماید. وی در فروردین ۱۳۹۴ با مشارکت علیرضا عابدی مجموعه من و هنر را تاسیس نمود و هم اکنون در زمینه تولید زیورآلات تحت برند Violet Handmade و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی من و هنر فعالیت می کند.